статья виды заземления конструкция

Види заземлення

Монтуючи електричні системи в будинку, необхідно усвідомлювати, що таке заземлення. Так називають з’єднання певної частини обладнання або електричного кола з грунтом. Найчастіше для нього використовують один або кілька металевих штирів, визначених діаметра і довжини. Їх забивають в грунт і з’єднують разом. Якими бувають види заземлення? Спробуємо розібратися в цій статті.

Трохи про систематизацію та абревіатури

Кожна електромережу має свої особливості. З цієї причини для електричної установки необхідно змонтувати токовідводящу конструкцію. При проєктуванні електричного пристрою становлять перелік чітких вимог, де прописується необхідна конструкція.

Сьогодні у світі існує єдина класифікація пристроїв даного типу, куди входять три системи – IT, ТТ і TN. Цим символом розшифрують наступним чином:

  • I – ізольований.
  • N – підключається до нейтралі.
  • Т – заземлення.

Конструкції TN: переваги та недоліки

Подібні системи відрізняються наглухо заземленою нейтралі, до якої приєднуються елементи мережі. При підключенні використовуються нульові провідники. Серед плюсів TN називають:

  • Легкість переходу на неї в процесі ремонту старих будівель, в тому числі – будинків, нежитлових тривалий час.
  • Проста і водночас надійна блискавкозахисна конструкція.
  • Щоб захистити проводку, досить простих автоматів для замикання.

Серед недоліків назвемо необхідність застосовувати обладнання, які зрівнює потенціали, ризик того, що нульовий провід, що знаходиться поза будівлею перегорить і складність монтажу ефективного захисту за межею міста.

Незалежний тип заземлення

У конструкції ТТ присутні два види заземлення нейтрали – безпосередньо для самого джерела електричного струму і для незахищених системних елементів з металу. Плюс конструкції в тому, що вона підвищує працездатність нульового проводу.

Але якщо в процесі монтажу використовується власний заземлювач – виникає проблема: до нього складно підібрати відповідний діаметр. Але цей недолік з лишком компенсує система захисного відключення (з ізольованим нейтральним проводом).

Для приватного житлового будівництва дана технологія використовується вкрай рідко. Але зате вона застосовується там, де необхідно забезпечити стабільну і безперебійну роботу спеціальних пристроїв, наприклад, в лабораторіях і дослідницьких центрах.

Конструкції та види заземлення – модульне, традиційне і природне

каким бывает заземления

Модульне заземлення здійснюється вертикальним забиванням в ґрунт стрижнів з міцного металу, що з’єднуються між собою муфтами з латуні. Також їх горизонтально скріплюють сталевими смугами з латунними затискачами. Контур з’єднують з щитком-розподільником, а процес корозії запобігає спеціальна паста.

Традиційна система монтується з чорних металів. Електроди з металу забиваються в грунт на глибину 3 м і на відстані 5 м між собою трикутником і з’єднуються методом зварювання. Негативна сторона такого рішення – трудомісткість монтажу корпусу, високий ризик корозії. Цей метод вважається застарілим.

как заземлять проводку в доме

Як правило, природне заземлення використовують для різного устаткування. У ролі заземлювачів виступають металеві частини залізобетонних конструкцій і фундаменти будівель. Додатково до них підключаються підземні комунікації з металу (трубопроводи, броня кабелів). З наземних для монтажу системи природного заземлення підходять, наприклад, рейки.

Сподіваємося, що інформація була для вас корисною. Поділіться нею з друзями в соціальних мережах!