Срок службы теплого пола

Термін служби теплої підлоги і способи його продовження

Теплі підлоги – це справжня інновація і система обігріву приміщень нового покоління, адже завдяки сучасним покриттям підлоги можна створити найбільш сприятливі для життя умови та комфортний мікроклімат. Крім цього, теплі підлоги характеризуються надійністю і при правильній установці – безпекою на відміну від альтернативних систем нагріву. Але попри підвищену стійкість підлог до різних механічних пошкоджень варто враховувати, що підлогові системи мають певний експлуатаційний термін. При цьому теплі електричні підлоги встановлюються під цементну стяжку або безпосередньо під ламінат або лінолеум, тому при необхідності ремонту, власникам квартир або будинків буде потрібно повністю розібрати частину підлоги. Дана процедура є досить трудомісткою і, для того щоб позбутися, від подібних турбот в майбутньому, фахівці рекомендують максимізувати експлуатаційний термін підлогових покриттів.

Основні види теплих підлог і їх термін служби

Найбільшого поширення набули електричні теплі підлоги, що функціонують за допомогою термоматов або нагрівальних кабелів. І на відміну від водяних, електричні теплі підлоги в рази перевершують аналоги по надійності та простоті монтажу. Крім цього, процедура перекладу електроенергії в теплову відбувається з ККД 98%, відповідно максимально економічно. А підлоги на основі нагрівальних кабелів і зовсім вважаються одними з найбільш довговічних. Це обумовлено тим, що нагрівальний кабель встановлюється під стяжку (в бетон) без подальшого впливу на нього різних механічних факторів і кисню. Внаслідок цього, можна впевнено стверджувати, що експлуатаційний термін кабелю порівняємо з терміном служби бетону, тобто за європейськими нормами термін служби такої підлоги буде становити не менше 50-60 років. Крім цього, технології виготовлення і самі матеріали для створення теплих підлог постійно вдосконалюються, що сприятливо впливає на підвищення експлуатаційного терміну служби підлогових систем. А враховуючи, що термін служби нагрівальних кабелів і термоматов в 4-5 разів більше будь-яких інших приладів для нагрівання приміщень, то більш грамотного та економічного вкладення коштів і неможливо придумати.

Від чого залежить термін служби покриття для підлоги?

Експлуатаційний термін теплих підлог залежить від таких критеріїв, як:

 • правильність складеного проєкту і грамотний монтаж;
 • якість матеріалів, які будуть використовуватися при виготовленні підлог;
 • новизна технологічних розробок;
 • вид теплої підлоги.

Всупереч офіційній гарантії від виробників, яка часто складає близько 20-25 років, слід пам’ятати, що не повинно бути зон перегріву. Також показники питомої потужності підлогових покриттів повинні характеризуватися мінімально можливою відміткою, адже чим вище вони будуть, тим менше буде експлуатаційний термін.

При дотриманні всіх рекомендацій, теплі підлоги можуть прослужити до 45-50 років. Крім цього, електричні підлоги не рекомендується накривати килимовими покриттями або встановлювати на них меблі, оскільки різні елементи інтер’єру можуть сприяти перегріву підлог і відповідно, поганій тепловіддачі.

Як підвищити термін служби електричних підлог?

Для того, щоб електрична підлога прослужила максимально довго слід:

 • правильно вибирати тип підлогового покриття. Підбір підлогового покриття необхідно проводити з урахуванням розмірів приміщення, кількості вікон і особливостей теплоізоляції, оскільки наприклад, в будівлях з високою вологістю встановлювати електричну підлогу настійно не рекомендується;
 • грамотно підбирати потужність теплої підлоги. Підлогове покриття повинне повністю відповідати потребам покупця. Але необхідно не забувати, що підлога, яка буде функціонувати в середньому режимі, прослужить в рази довше, ніж покриття, яке буде працювати в режимі нон-стоп;
 • звертати увагу на матеріали виготовлення підлоги. Тільки високоякісні матеріали можуть гарантувати надійність, безпеку та ефективність роботи, тому акцент слід робити виключно на міцному електрообладнанні. Більш дороге покриття прослужить в рази довше бюджетних аналогів, на які можливо з часом доведеться додатково витратитися, адже не потрібно виключати ремонт і розбирання підлоги. При цьому всі деталі системи також повинні відповідати потужності покриття. Простими словами, при потужному нагріванні повинна використовуватися не менш сильна проводка, інакше проблеми та можливі поломки можуть з’явитися вже в якнайближчому майбутньому;
 • попередньо проводити грамотну підготовку основи та замовляти монтаж підлоги системи виключно у професіоналів. Правильний підхід до встановлення статі забезпечить тривалий термін служби всього покриття. Наприклад, для того, щоб значно скоротити втрати тепла досить провести правильну гідроізоляцію. Теплоізоляція дозволить не підвищувати без необхідності потужність всієї системи, що відповідно, посприяє більш тривалій роботі покриття. Крім цього, монтаж підлоги слід проводити дотримуючись встановлених правил, що забезпечить належний рівень якості та надійності покриття;
 • базові вимоги щодо експлуатації підлоги – ще один важливий момент, який допоможе уникнути додаткових клопотів під час роботи системи. Дотримуючись встановлених виробником покриття правила, можна збільшити термін служби всієї системи. Наприклад, не потрібно без необхідності перевантажувати покриття, накривати підлогу килимами тощо.

Де варто використовувати електричну теплу підлогу?

Теплі підлоги електричного типу дуже функціональні та практичні. Крім цього, вони ідеально підходять для монтажу на великих площах (у вітальнях, лоджіях, холах), тому їх можна встановлювати як в житлових, так і адміністративних, офісних та комерційних приміщеннях. Довговічні та ефективні, покриття електричного типу практично не мають недоліків і єдиним мінусом може стати лише велика витрата електроенергії. Але зараз виробники пропонують інноваційні системи нового покоління, завдяки яким можна істотно скоротити витрати на комунальні послуги, але при цьому використовувати теплі підлоги, в якості, основної системи, для обігріву приміщень.

Слід зазначити, що конструкція сучасних підлогових покриттів може бути абсолютно різною і гармонійно вписуватися в будь-які архітектурні умови. Наприклад, у фітнес-центрах можна використовувати електричні підлоги зі спеціальною повітряним прошарком (еластичні). А також застосовувати “сухий” або “мокрий” метод монтажу, де в першому випадку покриття буде укладатися під лінолеум або ламінат, а в другому – під цементну стяжку з можливістю укладання на ній мозаїки або плитки.

Але незалежно від виду електричної підлоги, важливо враховувати, що:

 • будь-яке підлогове покриття не можна встановлювати під санітарно-гігієнічними пристроями, оскільки це може сприяти швидкому висиханню гідрозатвори;
 • підлогу не можна монтувати під меблями або побутовими приладами;
 • перед укладанням підлоги слід провести процедуру утеплення основи.

Переваги теплої підлоги для всіх видів приміщень

Експлуатаційний термін теплих підлог залежить від безлічі факторів, але на користь підлогових покриттів слід сказати, що даний вид системи обігріву приміщень гарантує затишок і комфорт у Вашому будинку в осінньо-зимовий сезон. До того ж теплі підлоги – це абсолютно автономна система нагрівання, яка на відміну від радіаторів, конвекторів і традиційних типів опалення відрізняється:

 • рівномірним нагріванням приміщень;
 • відсутністю циркуляції пилу;
 • значною економією енергії в порівнянні з альтернативними варіантами (до 30% енергії);
 • безпекою внаслідок того, що всі нагрівальні елементи знаходяться в закритому доступі;
 • гармонійністю, оскільки теплі підлоги “невидимі”, що у свою чергу не зруйнує цілісність інтер’єру.

А завдяки різноманітності варіантів, тепла підлога додатково може стати унікальною родзинкою всього інтер’єру і вдало підкреслити дизайн спальні, кухні або вітальні.

А, щоб уникнути будь-яких неприємностей, пов’язаних з експлуатацією покриттів досить звернутися до справжніх професіоналів і замовити монтаж підлог у фахівців. Завдяки знанням і досвіду роботи, майстри проведуть правильну установку з урахуванням всіх норм і вимог, що також посприяє більш тривалого терміну служби підлогових систем. Також замовники завжди зможуть розраховувати на комплексне надання послуг, яке може включати грамотне проєктування підлог з урахуванням таких особливостей, як вартість матеріалів, розміри приміщень тощо.