электрический теплый пол в ванной фото

Тепла підлога у ванній

Все більше і більше людей монтують в своїх будинках або квартирах електричні теплі підлоги. У ванній кахельна або керамічна плитка для підлоги погано зберігають тепло і весь час досить холодна. Тому багато хто замислюється про те, щоб встановити теплу підлогу у ванній.

Монтаж теплої підлоги дозволить вирішити проблему холоду у ванній. Тепер, стоячи босоніж на плитці або кахлі ви будете відчувати не прохолоду, а рівне тепло. У цій статті докладно розповідаємо про те, як монтують тепла підлога у ванній і про нюанси кожного етапу. Як приклад розглядаємо електричну систему.

Установка терморегулятора

Розпочати роботи бажано з установки терморегулятора (термостата) у ванній кімнаті. Ця деталь здійснює автоматичний контроль за нагріванням теплої підлоги. Інформацію на термостат передає датчик приладу, що стежить, щоб стать прогрівався тільки до певної температури.

У стіні (на висоті 50-100 см. Від підлоги) вибивається невелике заглиблення, куди пізніше монтується установча коробка терморегулятора. Від поглиблення вирізаються 2 невеликі штроби, в які після укладання кабелю укладаються трубки з силовими проводами та проводами датчика.

Підготовка чорнової підлоги

Електрична тепла підлога у ванній кімнаті неможливий без … прибирання. Підлогу очищають від пилу, бруду, будівельного сміття. При необхідності – вирівнюють, коректуючи перепади висоти. Роблять це за допомогою будівельної стяжки або самовирівнювальною сумішшю. Після – поверхню грунтують.

Укладання теплоізоляції

Монтаж підігріву підлоги у ванній на увазі укладання теплоізоляційних матеріалів, покликаної скоротити витрати тепла. Якщо знехтувати цим етапом – крім своєї квартири ви будете опалювати сусідів знизу, система – працюватиме на знос, а рахунки за електрику – рости. Тому на чорнову підлогу укладають:

  • пінополістирол;
  • піноплекс;
  • пінопласт;
  • пробку.

Відзначимо, що товщина термоізоляції повинна бути не менше 20 мм.

Тепла підлога у ванній: монтаж нагрівального кабелю

Викладати кабель починають з місця підключення силових проводів до терморегулятора. До теплоізоляції прикріплюється сталева монтажна стрічка, зверху якої та укладається кабель. Укладання виробляють по всій площі ванної, виключаючи області біля стін і під сантехнікою.

Установка температурного датчика

Датчик, який контролює температуру системи, укладають в гофровану трубку і поміщають між витками кабелю. Трубу необхідно протягнути від термостата до статі, а на отвір трубки з боку датчика встановлюють заглушку. Це необхідний захід безпеки запобігає потраплянню цементного розчину при заливці стяжки.

Після того, як підлога з підігрівом у ванній змонтований – потрібно перевірити систему. Кожну нагрівальну секцію тестують на пошкодження, в тому числі – термостат і датчик.

Заливка стяжки

Стяжку слід заливати товщиною 3-10 см. Радимо звернути увагу на спеціальні суміші для теплої підлоги. Ходити по стяжці можна буде вже через 3 дні. Але ні в якому разі не вмикайте опалювальну систему на даному етапі! Цементна стяжка висихає повністю тільки за 28-30 днів.

Фінішна обробка

Як остаточне покриття для підлоги, у ванній кімнаті використовують найчастіше той же кахель або керамічну плитку. Останнім часом популярним стає керамограніт. Але на підігрів підлоги у ванній можемо порадити і більш примхливі матеріали: камінь, плитка з вінілу, термодревесина. Вибирайте те, що подобається і перегукується з дизайном приміщення.

Тепла підлога у ванній: висновки

Сподіваємося, ви переконалися, що теплі підлоги у ванній – справа нескладна і потрібне. Може бути, ваші друзі теж замислюються про установку подібної системи? Розкажіть їм про наш матеріал в соціальних мережах!

Якщо ви хочете заощадити час, зверніться до професіоналів з нашої компанії, і ми виконаємо всю роботу від початку до кінця.