фото теплого пола со стяжкой

Стяжка теплої підлоги

Укладаючи електричний тепла підлога важливо виконати кожен процес максимально правильно – тільки тоді система буде ефективною і довговічний. Найважливіший етап – стяжка теплої підлоги, що має на увазі не тільки шар розчину, а й укладання матеріалів, що забезпечують тепло- і гідроізоляцію. Про особливості даного виду робіт – розповідаємо нижче.

Як правильно виконується стяжка теплої підлоги (електричного)?

Спочатку необхідно подбати про дієву ізоляції від води і холоду. Для квартир, розташованих на першому поверсі і приватних будинків ідеально підійдуть мінеральна вата пенополісторол. Враховуйте: мінвата боїться вологи. Її слід попередньо загорнути в товсту поліетиленову плівку. Під плити з пенополісторола гідроізоляція укладається тільки знизу. Наступні етапи робіт:

  • Монтаж тепловідбиваючого матеріалу.
  • Установка труб і кабелів.
  • Заливка теплої підлоги спеціальним розчином.

Відзначимо, що варіант з двома шарами плівки – не найкраще рішення: під нею обов’язково залишиться повітря, що сприяє розтріскування стяжки, зниження тепловіддачі та ефективності обігріву. Вважаємо, що краще за все зупинитися на полістирольних плитах.

Якщо житло перебуває вище першого поверху – гідро- і теплоізоляцію також можна зробити. Але її шар буде менше приблизно на 30 мм. Внизу розташоване опалювальне приміщення?

Раціонально обмежитися ретельним закладенням швів і тріщин, укладанням тепловідбиваючого шару. Закріпивши стики шару, приступають до монтажу труб і кабелів. Розчин викладають прямо на них, або на армовану сітку.

теплый пол и стяжка схема
Як влаштована тепла підлога зі стяжкою

Відзначимо, що такий варіант застосовують для електричних і водяних теплих підлог.

Стяжка теплої підлоги: товщина

Товщина шару, на який укладають електричну підлогу, залежить від використаного виду стяжки та повинна бути рівномірною по всій площі. Це забезпечить правильний прогрів бетону і максимальну тепловіддачу конструкції. Цей параметр залежить від складу розчину і його типу.

Відзначимо, що під електричну підлогу вона буде менше, ніж для водяного. Причина – маленька товщина нагрівальних елементів і плівкових електричних випромінювачів, що укладаються на утеплювач. Кабельні або інфрачервоні мати якомога сміливо розкачати на стару рівну поверхню! Оптимальна товщина стяжки під теплу підлогу – 30 мм, але використовуючи пластифікатори її безпечно знижують до 20 мм.

Як правильно заливати тепла підлога? Основні етапи робіт

Спочатку проведіть … ретельне прибирання, очистивши бетонну поверхню від сміття і пилу, вимити та пропилососити її. Після – підлогу шпаклюється і шліфується. При необхідності – виконується його чорнова заливка.

Коли замазка висохне – починається пристрій стяжки: розкочується запобігає тепловтрати демпферна стрічка, гідро- і теплоізоляцію, тепловідбиваючий матеріал. Після – підключаються нагрівальні елементи. По завершенню робіт гріють елементи підключаються до терморегулятора.

Після монтажу електричної підлоги обов’язково перевірте, чи правильно функціонує конструкція. Варто звернути увагу на рівномірність нагріву і якість електричних з’єднань. Далі – встановлюються і вирівнюються маяки.

Найвідповідальніший завершальний момент – заливка і вирівнювання стяжки. Це робиться вручну або за допомогою бетононасоса. Підсихаючою поверхню потрібно зволожувати влітку, не допускаючи всередину приміщення протяг. Поки розчин не схопиться, а бетон не визріє – включати систему категорично заборонено – підлогу розтріскається, а кабелю перегорять.

Правильно змонтувати тепла підлога під силу далеко не кожному. Краще довірити цю справу досвідченим професіоналам, які зроблять усе правильно і швидко. Сподіваємося, стаття виявилася корисною! Успішного вам ремонту та комфорту в домі.

стяжка теплого пола в разрезе фото

Якщо ви захочете доручити його професіоналам, замовляйте наші послуги в Дніпрі та інших містах України.