Монтаж нагревающего кабеля

Способи монтажу кабелю, що гріє для обігріву труб

Забезпечити безперебійне функціонування водяного постачання в виробничих або житлових будинках в зимовий час не так легко, як може здатися на перший погляд. У холодну пору року труби та трубопровід особливо потребує захисту, адже мороз не найкращим чином може вплинути на їх функціонування. Відповідно, в таких умовах труби та трубопровід можуть просто замерзнути. Але виробники спеціалізованої продукції для обігріву знайшли вихід і почали випускати унікальну за властивостями та технічними характеристиками продукцію – нагрівальні кабелі для ефективного обігріву труб і трубопроводу.

Як відомо, не завжди можна провести укладання труб нижче позначки промерзання. Більш того, навіть правильний монтаж труб не може гарантувати бажаний результат, бо при сильних або тривалих морозах труби можуть просто не витримати та замерзнути. Крім аномальних морозів проблеми можуть виникнути через можливих аварійних ситуацій, які нерідко виникають на трасах трубопроводів. Також часто промерзає саме місце підведення трубопроводу або труб безпосередньо до будинку. Але впоратися з поставленими завданнями допоможе якісна і що важливо, ефективна система обігріву труб.

Коли необхідно використовувати систему для обігріву труб і трубопроводу?

Переваг у якісних систем для обігріву труб досить багато, адже її монтаж допоможе:

  1. розігріти труби та трубопровід уже на старті. Простими словами, система для обігріву починає проводити нагрів рідини або газу безпосередньо на активній ділянці труб. Відповідно, це дозволяє створити найбільш сприятливі умови для подальшого транспортування рідини або газу на інші зони трубопроводу або труб;
  2. повністю компенсувати втрати тепла. Ця функція відіграє важливу роль, бо температурний режим рідини / газу повинні бути ідентичними один з одним як на вході, так і на виході з трубопроводу. А саме за допомогою обігріву системи можна повністю компенсувати віддачу тепла самої труби в навколишнє середовище;
  3. запобігти замерзанню рідини в трубах, а також усунути можливість появи конденсату. Причому дана опція дуже корисна не тільки для забезпечення захисту систем водопостачання в зимовий час. Але також вона позитивним чином позначається на стані топливопроводов, через те, що додатковий нагрів труб сприяє запобіганню появи можливих згустків паливних продуктів.

Особливості гріючих кабелів

Варто розуміти, що звичайне утеплення труб і трубопроводу може не принести бажаного ефекту з багатьох причин. Наприклад, в слідстві тривалих морозів або занадто низьких температурах труби все одно можуть замерзнути та відповідно, подача води в будинку може припинитися. Тому, щоб не ризикувати своїм комфортом, фахівці рекомендують не експериментувати й встановити надійну та економну систему обігріву труб і трубопроводу.

Використовувати систему для обігріву можна для:

  • нагріву ємностей / резервуарів, а також з метою запобігання перемерзання теплоносія або зниження його в’язкості;
  • підтримки заданої температури теплоносія;
  • запобігання зниженню / замерзання в’язкості носія;
  • нагріву бункерів / фланців / кранів і т.д.

Варто зазначити, що незалежно від виду, до кабелю, що гріє виробники завжди докладають докладну інструкцію. Вивчивши рекомендації по установці кожен покупець, при бажанні, зможе провести установку і підключення системи самостійно. Причому використовувати кабель для обігріву можна не тільки за його прямим призначенням (для нагріву водопроводу), але і в багатьох інших сферах.

Конструктивні властивості та види нагрівальних кабелів для обігріву труб

Все гріють кабелі можна розділити на 2 основних види: резистивні та саморегульовані дроти.

Резистивний кабель: переваги та монтаж

Резистивний кабель можна впевнено вважати одним з найбільш доступних за ціною, але не менш надійних товарів на ринку кабельної продукції. Вартість такого кабелю обумовлено тим, що для його виробництва не потрібно використовувати дорогі матеріали або складні технології. При цьому довжина проводу і його потужність виконується з постійною величиною, а розрізання кабелю проводити не можна. Розрізання кабелю на кілька частин призведе до того, збільшитися температура, а опір в жилах навпаки – знизитися на дозволений рівень. Відповідно такі маніпуляції в результаті можуть призвести до повного розриву ланцюга і виходу з ладу всієї системи.

Щоб створити проєкт із застосуванням резистивного кабелю спочатку необхідно визначитися з точною довжиною кабелю, бо провід відрізняється рівномірним прогріванням по всі своїй довжині. Ще один важливий нюанс – монтаж системи з використанням резистивного кабелю можна проводити декількома способами. Найпростішим і зручним є метод підключення за допомогою стандартної електричної розетки. Але при проєктуванні складніших варіантах монтажу, потрібне додаткове використання всіляких датчиків або електронного обладнання з наявністю спеціального регулятора потужності. Це необхідно для того, щоб надалі можна було з легкістю контролювати заданий температурний режим.

У свою чергу резистивний дріт ділиться на кілька підвидів:

Одножильний. Являє собою зовні дуже просту, але термостійку конструкцію. Під спеціальною термостійкою оболонкою встановлюється мідна сітка на ізоляції з унікального матеріалу – фторопласт. А всередині такої ізоляції додатково полягає струмопровідна жила. Для монтажу такого кабелю необхідно враховувати можливість одночасного з’єднання двох кінців на одному суцільному клемнику. Щоб провести монтаж правильно спочатку необхідно провести розрахунок проводу. Це необхідно для того, щоб отримати дані про температурний режим. А з огляду на простоту установки, здійснити підключення можна без допомоги фахівців;

Одножильный кабель

Двожильний. Такий провід укладається на всю довжину. Причому один кінець дроту необхідно підключити до харчування (він представлений відразу 2 жилами), а другий – закрити спеціальною муфтою герметичного типу. Даний вид кабелю значно спрощує процедуру монтажу, тому для установки системи обігріву труб переважно вибирати саме цю модель дроти;

Двужильный кабель

Зональний. Даний тип також відноситься до кабелю резистивного типу, причому зональний провід повністю ідентичний двожильний. Єдиною відмінністю є наявність спеціальних нагрівають спіралей між 2 головними нитками.

Щоб провести монтаж резистивного кабелю попередньо варто провести точний аналіз і розрахунок необхідної потужності. Також важливо підрахувати витрати на тепло, які можуть очікувати після установки такого проводу. Додатково до уваги слід брати такі фактори, як матеріал нагрівається поверхні, а також площа поверхні та рівень вологості. І якщо відведення тепла буде недостатньо, то швидше за все експлуатаційний термін такої системи буде істотно скорочено. При цьому забороняється використовувати кабелі для нагріву труб і трубопроводу, які призначаються виключно для теплої підлоги в житлових і виробничих приміщеннях. Це обумовлено тим, що такі дроти не захищені від підвищеної вологості. До того ж допускати перетину кабелю також не варто.

В цілому на користь резистивних кабелів необхідно віднести стабільність їх робочих характеристик протягом усього терміну експлуатації. Також резистивні дроти характеризуються високою надійністю, невеликим струмом при включенні та простотою системи.

Саморегулюючий кабель: особливості та переваги проводів

Саморегулюючий кабель функціонує абсолютно за іншим принципом. Конструкційно провід виконаний у вигляді спеціальної матриці, яка розташовується між жилами (токоведучими). Сама матриця створюється зі спеціалізованого напівпровідникового матеріалу. При цьому значення опору провідника матриці буде прямо залежати від навколишнього його кабелю і температури навколишнього середовища. А ефективність – від потужності саморегульованого дроту, яка витрачається.

Саморегулирующийся кабель

Принцип дії кабелю полягає у виділенні тепла виключно в тих зонах, які будуть в ньому потребу. Відповідно, при зниженні температурного режиму опір проводу буде збільшуватися, а теплоти виділиться набагато більше і навпаки. Завдяки такому ефекту дроти не будуть перегріватися навіть при накладенні кабелю один на одного. А електроенергія також буде витрачатися максимально економічно і найбільш оптимальним чином.

Використовувати саморегулюючі системи рекомендується для систем антизледеніння або підземних труб і трубопроводів. На відміну від резистивного, кабель даного типу можна розрізати на відрізки будь-якої бажаної довжини. Причому здійснити процедуру можна без допомоги майстрів і втрати технічних і робочих якостей самого проводу. Крім цього, нагрівати весь трубопровід при цьому не потрібно, тому, що досить буде просто встановити кабель в тих місцях, в яких імовірність замерзання існує найбільше.

Звичайно, вартість саморегульованого кабелю в рази вище, ніж ціна резистивного. Але важливо розуміти, що окупається такий провід значно швидше, а працює в рази ефективніше. Навіть попри те, що буде потрібно провести установку саморегулюючого кабелю, будьте впевнені, що монтаж окупитися відразу після початку роботи системи коштом істотної економії електрики.

Виконати монтаж системи можна самостійно. Для цього необхідно строго дотримуватися ряду важливих умов: провести грамотний розрахунок, а також виконати вимоги по установці, заявлені виробником кабельної продукції. Причому робота по установці дуже проста і не вимагає наявності професійних навичок в даній області.

Будіндустрія Дніпро пропонує покупцям скористатися широкими можливостями компанії та замовити обладнання для обігріву труб і професійний монтаж систем кабельного нагріву за доступними цінами. У перелік послуг фірми входить складання проєкту, а також розрахунку обладнання, якісний монтаж і підписання акту про виконані роботи. При цьому всі пункти строго враховуються фахівцями Будіндустрія Дніпро на кожному етапі проведення робіт.