Системы обогрев труб

Системи обігрів труб

Нагрівальний кабель широко використовується в господарській діяльності людини в т.ч. для обігріву труб водопровідних, прокладених в несприятливих умовах – по вулиці, в холодних підвалах тощо. Використання труб і трубопроводів часто ускладнюється через їх замерзання в холодну пору року і виходу з ладу. Єдиний спосіб уникнути цього – встановити кабельну систему обігрів труб на основі нагрівального кабелю.

Області застосування кабельних конструкцій захисту труб і трубопроводів від замерзання:

 • Трубопроводи зовнішні та внутрішні.
 • Водопроводи підземні та надземні.
 • Дренажні труби.
 • Пожежні гідранти і трубопроводи.

обогрев труб

Кабельні системи обігріву труб і трубопроводів використовуються для:

 • Запобігання трубопроводів з гарячою і холодною водою від замерзання, і як наслідок, запобігання їх руйнування.
 • Збереження технологічної в’язкості продукту в трубопроводі, запобігання утворенню заторів і зупинки роботи трубопроводу.
 • Збільшення швидкості транспортування продукту.
 • Запобігання випадання твердих фракцій при транспортуванні по трубопроводу продукту.
 • Підтримання сталості потоку рідини в трубопроводах.
 • Запобігання утворенню конденсату на поверхні трубопроводу.
 • Зменшення глибини залягання трубопроводу.
 • Економії на ремонті пошкоджених труб після холодних зим.

Склад системи обігріву труб:

– Нагревательная часть.

Вона складається з нагрівальних кабельних секцій і аксесуарів для їх кріплення на трубі. Ця частина безпосередньо виконує завдання підведення тепла до труби та містяться в ній продуктів.

Є кілька способів установки кабелю на поверхню труби див. мал.

обогрев труб

обогрев труб

 • максимально допустима потужність на погонний метр кабелю: для пластикових труб – 10 Вт / м, для металевих – 20 Вт / м.
 • кабель не повинен перетинатися.
 • нагрівальний кабель встановлюється уздовж труби.

Нагрівальний кабель фіксується на трубі так, щоб він щільно прилягав до її поверхні. Тут показано використання алюмінієвого скотчу та оцинкованої сітки, що забезпечують рівномірний розподіл тепла, при монтажі кабелю під теплоізоляцією

Датчик терморегулятора, керуючий нагріванням, розміщується на протилежній щодо кабелю стороні труби.

– Розподільна та інформаційна мережа.

Вона забезпечує харчування для всіх елементів нагрівальної частини та проведення інформаційних сигналів від датчиків до шафи системи управління. До складу системи обігріву трубопроводів входять силові та інформаційні кабелі, розподільні коробки та кріпильні елементи.

– Система управління.

У неї входить шафа управління, спеціальні терморегулятори, датчики температури, пускорегулююча і захисна апаратура, відповідна потужності системи та класу виконання шафи управління.

Обігрів трубопроводів здійснюється за допомогою наступних типів кабелю:

– резистивний нагрівальний кабель

Елементом виділяє тепло є жила зроблена з металевих сплавів. Обігрів резистивним кабелем виділяє тепло від 5-30 Вт/м². Основний недолік такого кабелю всі ділянки кабелю однаково віддають тепло, незалежно від зовнішніх природних умов. Головне достоїнство його, відносно низька ціна.

– саморегулюючий нагрівальний кабель

Даний тип нагрівального кабелю здійснює підігрів труб коштом роботи тепловиділяючою пластикової матриці, виділення тепла відбувається в обсягах від 6-90 Вт/м². Основна перевага обігрів труб саморегульованим кабелем полягає в тому, що тепловиділення змінюється по всій довжині кабелю в залежності від зовнішньої температури. Реагуючи на зміну умов, кабель відповідним чином коригує власну теплову потужність. Наприклад, в холодних зонах виділяється тепла більше, а в теплих зонах відповідно, набагато менше. Такий кабель виключає можливість перегріву (виходу з ладу) в принципі.

Так само дозволяє істотно економити електроенергію. Крім того, такий кабель можна нарізати будь-якими секційними ділянками від декількох десятків сантиметрів до сотень метрів, що допомагає здійснювати обігрів різних об’єктів з різними довжинами та конфігураціями. До недоліків можна віднести відносно високу ціну продукту.

– саморегулюючий нагрівальний кабель для обігріву труб з питною водою (монтаж всередину труби)

Нагрівальні кабелі найчастіше встановлюються на поверхні труби, але окремі види кабелю можна монтувати всередині труби. В цьому випадку кабель повинен бути протестований на харчову безпеку і спроєктований спеціально для труб з питною водою. Таким кабелем є. ELSR-M-10-2-BF

Управління системою обігріву трубопроводів:

Система обігрів труб, в залежності від типу використовуваного нагрівального кабелю, може контролюватися вручну (включення і виключення) або за допомогою терморегулятора. Терморегулятор обов’язковий, якщо система зібрана на кабелі постійного опору (щоб уникнути його перегріву і виходу з ладу) Саморегулюючий кабель може бути встановлений без терморегулятора, але обов’язкова можливість включення і виключення системи вручну.

Ми рекомендуємо використовувати терморегулятор для підвищення енергоефективності, бо з ним нагрів буде здійснюватися тільки при необхідності та тільки до заданої температури. Датчик температури терморегулятора завжди встановлюється на поверхні труби.

Резервуари

Може виникнути необхідність захисту різних резервуарів від замерзання, а також забезпечення певної мінімальної температури в системах резервуарів, щоб уникнути проблем, пов’язаних з застоями відходів, коагуляцією або збитками від замерзання.

Системи захисту від замерзання резервуарів і контейнерів знайшли широке поширення в нафтовій, харчовій промисловості та сільському господарстві.

Встановлювана потужність

Навіть якщо резервуар добре ізольований, для підтримки заданої температури необхідно компенсувати тепловтрати. Це можна зробити, встановивши нагрівальний кабель на поверхні або в резервуарі.

обогрев труб

Система контролю температура в резервуарі:

Установка

Нагрівальний кабель слід рівномірно укладати на всій поверхні резервуара. Якщо це неможливо, нагрівальний кабель повинен встановлюватися на нижній частині резервуара.

Кріплення кабелю здійснюється липкою алюмінієвою стрічкою.

Вибір виробу

Нагрівальні кабелі NEXANS потужністю 17-20 Вт / м і саморегулюючі кабелі.

Для захисту систем резервуарів можуть використовуватися терморегулятори OJ ELECTRONICS.

 1. монтажна стрічка
 2. Нагрівальний кабель Nexans TXLP / 1 DRUM
 3. А алюмінієвий скотч
 4. Муфта в місці з’єднання нагрівального і живить кабелів
 5. датчик
 6. Т теплоізоляція

Замовити систему обігрів труб можна звернувшись до фахівців нашої компанії.

Монтаж і установка систем обігріву труб і ємностей

Монтаж і установка системи обігрів труб і трубопроводів виконується висококваліфікованими сертифікованими фахівцями. Завдяки великому власному складу комплектуючих, забезпечується висока швидкість роботи. Гнучка система оплати за готівковий і безготівковий розрахунок. Ми, як авторизований дилер, пропонуємо гнучку систему знижок для будівельних організацій, оптових і постійних ділових партнерів.

Забезпечуємо доставку комплектуючих теплих підлог і систем обігріву по всіх містах України. Доставка здійснюється кур’єрськими службами “Нова пошта”, “Делівері” і “Інтайм”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *