Пассивная молниезащита для дома

Пасивний блискавкозахист для будинку

Тип пасивний блискавкозахист для дому та визначається як більш простий тип грозового захисту. Такий тип блискавкозахисту почав своє існування з далекого минулого завдяки чудовій людині та генію 18 століття Бенджаміну Франкліну. Їм було встановлено то що металеві вістря з’єднані з земною поверхнею мають властивості знімати електричні заряди з заряджених тіл навіть без дотику з ними. Так в 1753 році був вперше запропонований громадській масі проєкт блискавковідводу і як усім нам відомо використовується по сьогодні.

Пасивний блискавкозахист складається

В основному з декількох металевих стрижнів які позиціонується як блискавкоприймач з’єднуються між собою, зі струмовідводами та заземлювачем. У даній системі блискавкозахисту рекомендується використовувати металеві стрижні, які в діаметрі будуть не менше 12 мм, а довжина від 0.5 до 1.5 метра. Для більш ефективної дії стрижневих блискавкоприймача їх намагаються встановлювати, як можна вище на спеціальні щогли або ж на високі дерева знаходяться поблизу, що дозволяє збільшити радіус захисту від удару від блискавки. Крім металевого приймача встановлюються додаткові споруди, які монтуються на даху. Пасивний блискавкозахист для будинку, налічує в собі три види систем захисту – це штирьова, тросові та сітчаста.

У стрижневій системі за основу

Пассивная молниезащита длядома

Береться металевий штир, який і приймає на себе розряд блискавки та передає струмовідводу, який представляє собою дріт, у якій переріз повинен бути не менше 6 мм, і кріпиться до заземлювального пристрою закладеного в землі. Така система блискавкозахисту досить доступна в ціновій політиці, але технічно вона не може охопити великий сектор для захисту і її бажано використовувати для захисту невеликих споруд, будинків і прибудов.

У тросовій системі застосовується металевий трос, який простягається по коника покрівлі по всій довжині та закріплюється дерев’яними підпорами. Далі до троса приварюється токоотвід, який спускається уздовж покрівлі будівлі до землі та закріплюється до заземлювача. Якщо будівля має протяжну покрівлю по своїй конструкції, то дана система досить ефективно виконує свою роль захисту. Тросовий вид блискавкозахисту трохи складний в монтажі на спорудах з великою і складним дахом, і може змінити естетичний зовнішній вигляд. Така система частіше застосовується для захисту комерційних споруд, тимчасових споруд.

У сітчастій системі

Струмовідводи в поєднанні з металевими провідниками заземлені окремо максимально ефективно захищає кожен елемент конструкції будівлі. Така система вважається досить надійною в пасивного блискавкозахисту хоч і зовсім непроста в монтажі. Найчастіше для посилення ефекту захисту від удару блискавки роблять комбінацію зі стрижневого і сітчастого блискавкоприймача і передбачає можливість установки декількох штирів на одній конструкції даху. Можливо така система змінить трохи зовнішній вигляд будівлі, але ефект захисту пройшов випробування часом і є надійним. Весь асортимент доступний в МАГАЗИНІ.