Розрахунок споживання електроенергії при установці теплої підлоги

Розрахунок споживання електроенергії при установці теплої підлоги

Теплі підлоги відносяться до низькотемпературного виду опалення і зараз системи є одними з найбільш ефективних і економічних способів обігріву житлових, промислових і комерційних приміщень. У порівнянні з альтернативними варіантами обігріву, теплі підлоги характеризуються зручністю використання і різноманітністю варіантів, оскільки для установки можна вибрати термомат, плівкове покриття або гріючий кабель. Але найчастіше в процесі вибору того чи іншого виду підлогового обігріву, багато хто задається кількома важливими питаннями: скільки буде коштувати тепла підлога ?, як його правильно встановити та чи можна зробити це самостійно ?, а також скільки електроенергії буде витрачати електричну теплу підлогу?

Спочатку слід визначити, що тепла підлога – це зручний вид обігріву, який відрізняється численними перевагами:

 • відсутністю зниження вологості, тобто “ефекту осушення повітря” в приміщенні, на відміну від традиційних видів опалення;
 • рівномірний розподіл температури, що сприяє максимально комфортному перебуванню в кімнаті;
 • професійні майстри можуть встановити теплу підлогу швидко, а гарантія на дані види опалення становить від 20 і більше років.

Потужність і продуктивність теплої підлоги в залежності від нагрівальних елементів

Термомати, плівка або нагрівальні кабелі є головними видами електричних теплих підлог. Кожен вид відрізняється своїми унікальними особливостями та характеристиками: товщиною, потужністю, максимальною температурою обігріву і витратою електрики. Крім цього, кабелі та термомати встановлюються при нагріванні підлог з керамічної плитки, в той час як плівкові можна використовувати для підлог з ламінату або лінолеуму.

Варто відзначити, що плівкові та підлоги з використанням кабелів, вважаються одними з, найбільш, простих в установці та експлуатації, бо дані нагрівальні елементи мають спеціальний міцний електроізоляційний шар, який стійко переносить вплив різних пошкоджень. Також дані види підлог безпечні в користуванні та характеризуються підвищеною стійкістю до випадкових поколювання або продавлювання під час їх установки. А при замовленні монтажу у фахівців, в залежності від серії матеріалів компанії часто надають офіційну гарантію, яка може становити від 10 і більше років з ресурсами роботи самих підлог в більш ніж 50 років безперебійної роботи.

Витрата електроенергії теплої підлоги за видами

Для того, щоб визначити, скільки електроенергії будуть вживати нагрівальні елементи, слід враховувати, що в середньому:

 • нагрівальні кабелі витрачають приблизно 30 Вт (нагрівальний кабель витрачає близько 10 і до 60 Вт / м). Зазвичай на 1м2 покриття для підлоги фахівці укладають 4-5 витків нагрівального кабелю, для того щоб загальна потужність становила близько 150 Вт / 1м2;
 • плівкове покриття в середньому витрачає мінімально близько 150 Вт/м2 і максимально близько 350-400 Вт / 1м2;
 • термомати також відносяться до економічних варіантів обігріву і витрачають не більше 200 Вт / 1м2.

В цілому можна стверджувати, що теплі підлоги витрачають близько 200 Вт / 1м2, що дозволяє встановлювати їх в якості додаткових або основних систем для обігріву приміщень.

Формула підрахунку витрат електроенергії

З точністю підрахувати скільки електрики витрачає той чи інший вид теплої підлоги допоможе спеціальна формула: W = S * P * корисна площа обігріву (0,4), де:

 • корисна площа обігріву (0,4) являє собою фіксований коефіцієнт, який враховує загальну площу приміщення, де укладений кабель або плівка;
 • P служить показником потужності всієї системи;
 • S – загальна площа кімнати / офісу.

Для прикладу, можна розрахувати скільки електрики споживає тепла підлога в спальні загальною площею у 25 м² і потужністю системи в 150 Вт/1м2. І в такому випадку формула буде виглядати наступним чином: W = 25 * 150 * 0,4 = 1500 Вт, тобто споживання електроенергії становитиме 1,5 кВт/ч. Але порахувавши споживання електрики за 1 годину, слід взяти до уваги та інші фактори. В основному тепла підлога працює в той час, коли всі його жителі знаходяться вдома, тобто близько 9 години на добу. Це означає, що щоденні витрати електрики становитимуть приблизно 13 кВт, відповідно місячні витрати близько 400 кВт. Але варто не забувати, що дані підрахунки є досить грубими та фактично сума буде в рази меншою, оскільки при монтажі підлог фахівці рекомендують додатково встановлювати спеціальні терморегулятори, які значним чином економлять електрику і скорочують її витрати приблизно на 40%.

А щоб з точністю визначити наскільки вигідним виявиться той чи інший вид електричного опалення слід помножити загальну потужність статі, яку витрачає система на протязі місяця на ціну за 1 кВт електрики. У підсумку можна отримати готову суму, яку ви та будете платити кожен місяць за функціонування вашого теплої підлоги.

Дана формула дуже проста і зручна в застосуванні, до того ж з її допомогою можна швидко порахувати витрату електроенергії в будь-якому приміщенні або кімнаті (вітальні, ванній або спальні), адже для отримання точної цифри досить мати при собі звичайний калькулятор.

Як знизити витрату електроенергії: практичні поради фахівців

Порахувати скільки електрики витрачає тепла підлога досить просто. Але після проведених підрахунків багатьох може значно налякати отримана цифра, адже в підсумку виходить досить чимала сума, яка для деяких може здатися просто непідйомною. І після отримання першої ж квитанції “за світло” людина може отримати серйозний стрес. А щоб істотно скоротити комунальні витрати та зробити систему підлогового обігріву максимально економічною досить дотримуватися деяких рекомендацій:

 • Установка терморегулятора є обов’язковою умовою для всіх власників теплих підлог. Крім цього, професіонали радять встановлювати його в найбільш холодному місці приміщення, тому, що обігрів буде автоматично вмикатися при зниженні температурного режиму нижче встановленого і навпаки. І в цілому, терморегулятори є зручні прилади, за допомогою яких можна знизити витрати на електроенергію до 40%;
 • Утеплення будинку з використанням якісних матеріалів – запорука гарної теплоізоляції та низьких витрат електроенергії. І як показує практика, завдяки відмінній теплоізоляції можна скоротити витрати “за світло” приблизно на 40%;
 • Здійснювати монтаж матеріалів слід тільки на корисної площі приміщення, тобто установку нагрівальних елементів під вбудованою побутовою технікою або меблями проводити не рекомендується. До слова, проведення такої процедури забороняється і самими виробниками нагрівальних елементів;
 • Багатотарифний лічильник – ще один варіант для значного скорочення витрат електроенергії, оскільки він допоможе скоротити витрати на електрику у 2 рази в нічний час. Природно, тарифи залежать від регіону країни та інших нюансів, але в цілому тепла підлога може повноцінно функціонувати у вечірній час і при присутності мешканців будинку;
 • Скоротити витрати електрики приблизно на 5% на місяць можна шляхом зниження температурного режиму. Знизивши температуру тільки на 1 градус, жителі квартири або будинку не відчують суттєвих змін, але таким чином скоротять витрати на комунальні послуги.

Основні відмінності між показниками енергоспоживання і потужністю теплих підлог

Перед установкою покриття і вибором виду системи, споживачі повинні розуміти, що не завжди витрата електрики залежить від потужності статі. І яскравий приклад цього квитанції за комунальні послуги, адже кожна людина платить за рахунками “за світло” не по номінальній потужності того чи іншого побутового приладу, а за кількістю споживання електрики, яке фіксує електричний лічильник. І якщо встановити підлогову систему потужністю в 4000 Вт на 20 м² і включити підлогу всього лише на 1/4 години (тобто на 15 хв), то можна отримати витрата в 1000 Вт, що в чотири рази нижче ніж заявлена ​​виробником потужність.

До того ж показники, фактичної та номінальної потужностей, можуть бути ідентичними тільки якщо тепла підлога протягом кожної години буде функціонувати в режимі нон-стоп, а також в тих випадках, коли:

 • Проводитиметься перший запуск системи. Наприклад, при 1 включенні до перших 24 годин роботи, коли система була встановлена ​​під товстий шар цементної стяжки підлогу буде працювати на повну, оскільки для його подальшої повноцінної роботи потрібно спочатку прогріти весь шар цементу, розташованим над нагрівальними елементами;
 • Пол встановлений без використання терморегулятора. При відсутності терморегулятора підлогове покриття буде в точності відповідати заявленій виробником системи потужності. Тобто, температура буде дорівнює максимально допустимій позначці нагрівальних елементів, а температурна межа нагрівання буде варіюватися від 40 до 90 градусів;
 • Неправильно обрана потужність теплої підлоги. Показник потужності за 1 м² показує кількість тепла, яке будуть виділяти нагрівальні елементи, тому при розрахунку важливо враховувати та такі чинники, як температура самого приміщення, а також можливі втрати тепла в підлозі (наприклад, коли під підлогою в приміщенні буде розташовуватися підвал і т. д.). В даному випадку необхідно пам’ятати, що заявленої потужності в 150 кВт / 1м2 вже буде недостатньо для того, щоб повністю заповнити втрати тепла і даний вид опалення буде неефективним.

З огляду на всі перераховані вище фактори можна стверджувати, що у всіх інших випадках фактична цифра споживання електрики буде в рази нижче номінальної.

Головні фактори, які впливають на показники витрати електрики

До основних факторів, що впливає на витрати електрики відносять:

 • тип підлогового покриття і його загальна потужність;
 • наявність / відсутність терморегулятора;
 • географічне розташування житлового або офісного приміщення;
 • якість утеплення фасадної частини приміщення;
 • кількість вікон (оскільки, чим вище коефіцієнт скління, тим більше будуть витрати на електроенергію);
 • призначення для підлоги системи (основний або додатковий вид обігріву приміщення);
 • вид стелі та даху.

Природно, для отримання точної цифри слід враховувати та загальну площу приміщення, адже чим більше метрів теплої підлоги буде встановлено, тим відповідно, більше витрачатиметься електроенергії. Але все ж, чим рідше буде впродовж 1 години буде включатися тепла підлога, тим менше будуть і витрати на комунальні послуги. До того ж не останню роль відіграє призначення для підлоги системи. Наприклад:

 • тепла підлога, який буде використовуватися, в якості, основного опалення, без застосування інших джерел тепла повинен відрізнятися максимальною продуктивністю, адже дана підлоги система буде опалювати всі приміщення;
 • тепла підлога, який буде використовуватися, в якості, додаткового обігріву, буде витрачати менше електрики на відміну від першого варіанту, тому що найчастіше така підлога може укладатися частково в певних зонах приміщення, а також застосовуватися спільно з радіаторами та іншої опалювальною технікою.

Також для визначення витрат на електрику, необхідно враховувати й інші можливі тепловтрати приміщення, наприклад, втрати тепла через вікна, дах, підлогу та інші огороджувальні конструкції. Не останнє значення мають і дані про втрати тепла в залежності від виду стін, оскільки часто показники можуть варіюватися і складати близько 100 Вт / 1м2.

За підсумком можна відзначити, що для проведення попередніх підрахунків можна скористатися стандартною формулою розрахунку. Але для того, щоб вибрати тепла підлога який відповідає всім побажанням замовника і стандартам приміщення, необхідно звертатися до професіоналів, які проведуть розрахунки та нададуть найбільш точні дані щодо можливих витрат на комунальні послуги.