Nexans

Розрахунок системи захисту труб від замерзання

Система для захисту труб і трубопроводу від замерзання – це прекрасна можливість забезпечити ефективний захист водопостачання в зимовий період. Використання інноваційних технологій по захисту труб дозволить виключити замерзання трубопроводу, адже як відомо, проводити укладання труб потрібно нижче заданого рівня промерзання. Але на жаль, не завжди можна провести ряд необхідних процедур. При цьому, навіть при установці труб певним способом ніхто не зможе гарантувати вам бажаний ефект, адже при аномальних або тривалих морозах трубопровід і труби також можуть замерзнути.

Щоб уникнути можливих проблем з водопостачанням слід використовувати системи для нагріву труб. Провід рекомендується встановлювати в таких випадках:

 1. при заляганні труб значно вище рівня промерзаемості;
 2. при укладанні труб на вулиці;
 3. при розташуванні труб в холодних спорудах, наприклад горищах або підвалах;
 4. безпосередньо в зонах виходу трубопроводу або труб на поверхню грунту.

Як вибрати та розрахувати провід для нагрівання труб?

Щоб правильно вибрати нагрівальний провід необхідно враховувати ряд важливих параметрів. На вибір впливає призначення труби, що обігрівається. (Каналізаційна / водопровідна), її діаметр, а також матеріал її виготовлення. Важливу роль відіграє товщина, а також матеріал теплоізоляції. Відповідно, знаючи точні дані можна з легкістю розрахувати втрати тепла на 1 погонний метр труби.

Основні різновиди проводів для нагріву труб

У побуті нагрівальний кабель можна використовувати для обігріву фанових або водопровідних труб і трубопроводів. Тут можна використовувати резистивний і саморегулюючий кабелі.

Nexans Norway Heating

Причому проводити нагрів можна зовні або зсередини (в залежності від монтажу труб). Так, нагрівальний провід для обігріву зсередини труби найчастіше використовують в тих випадках, коли нагріти трубу або трубопровід зовні неможливо або проблематично. Це може бути обумовлено тим, щоб труби вже закопані або до них утруднений доступ. Крім цього, в даному випадку можуть використовуватися як саморегулюючі кабелі так і резистивні. Нагрівальні дроти для установки зовні приміщень відрізняються підвищеною потужністю (до 30 і більше Вт / м). Але для того, щоб захистити труби з пластику або поліетилену, слід стежити за рівнем потужності, бо цей параметр не повинен перевищувати показник в 17 Вт / м. В іншому випадку на матеріалі труби можуть виникнути різного роду ушкодження.

Найчастіше все системи для захисту труб від замерзання або підтримки заданої температури газу / рідини в трубах або трубопроводі управляються за допомогою спеціальних датчиків температурного режиму – терморегуляторами. Рідше можуть використовуватися вбудовані датчики.

Розрахунок довжини нагрівального кабелю і його потужності

Монтаж кабелю по прямій лінії уздовж труби відносять до одних з найбільш комфортних методів монтажу. Спосіб установки характеризується максимальною зручністю, завдяки чому при його застосуванні можна не замовляти послуги професіоналів, а спробувати здійснити монтаж своїми силами. Але в даному випадку довжина проводу буде кратна довжині самої труби. Також при розрахунку довжини проводу рекомендується враховувати такі фактори, як:

 1. довжина нагрівального кабелю на стиках або виступах;
 2. дані після вимірювання розширень труб;
 3. кількість вентилів, переходів або трійників (найчастіше цей параметр становить близько 0,3 по кожному).

Що потрібно враховувати при розрахунку параметра тепловтрат труб?

Для того, щоб система по нагріванню труб і трубопроводу повністю справлялася з поставленими завданнями та забезпечувала надійний захист, вона повинна характеризуватися достатньою кількістю потужності. Параметр повинен буде компенсувати тепловтрати нагріву рідини в трубах, тому при його розрахунку варто враховувати:

 1. діаметр труб і трубопроводу;
 2. довжину тієї зони, яку планується захистити від замерзання;
 3. мінімальний температурний режим навколишнього середовища;
 4. коефіцієнт теплопровідності, а також товщину теплоізоляції;
 5. наявність різних елементів, включаючи опори, арматуру тощо

Варто пам’ятати, що чим більше буде розмір труби та тонше теплоізоляція, тим відповідно в більшій кількості підводиться тепла вона потребуватиме.

Розрахунок системи для захисту труб і трубопроводу від замерзання від Стройіндустрія Дніпро

Будіндустрія Дніпро пропонує якісні послуги з розрахунку та встановлення сучасних систем для обігріву труб. У список складових частин послуг по кабельному обігріву включено:

 1. створення проєкту, а також детальний розрахунок необхідного обладнання та робіт, що проводяться по установки нагрівальних проводів;
 2. монтаж високоякісного обладнання з обігріву труб;
 3. підписання акту про виконання робіт.

Варто відзначити, що всі складові пункти списку в точності виконуються професіоналами компанії. При цьому Будіндустрія Дніпро пропонує найбільш конкурентні ціни на ринку кабельного обладнання та послуг монтажу.

Спеціалізацією компанії, є кабельний електрообігрів труб, а також трубопроводів і ємностей. Роботу Будіндустрія Дніпро веде з 2009 року і завдяки значному досвіду на ринку кабельної продукції, фахівці компанії впевнено заявляють, що готові виконати ряд складних і трудомістких робіт різних масштабів: починаючи від нагрівання трубопровідних мереж в промисловій сфері та закінчуючи нагріванням традиційних побутових труб в приватному секторі.

Для того, щоб провести розрахунок простого обігріву труб, ви можете скористатися таблицею, представленої внизу. А для проведення більш складних розрахунків трубопроводу не простої конфігурації, а також безпосередньо режиму обігріву необхідно буде скористатися спеціальними опитувальними листами. Вони включають основні пункти, завдяки яким фахівці зможуть точно встановити довжину, а також інші важливі параметри необхідних нагрівальних проводів.

діаметр труб

Потужність нагрівального дроту на 1 м при температурному режимі всередині самої труби в

+5, + 10 і + 15 градусів

20151719
25161921
32192225
40222528
50252933
100424955
110465360
150606877
200768798