покрытия теплого пола

Покриття теплої підлоги

Для того щоб система обігріву служила довгий час, необхідно не тільки якісно її встановити, але і правильно вибрати покриття теплої підлоги. По суті, нагрівальні елементи можна встановити під будь-який з них, але потрібно врахувати певні нюанси.

Теплопровідність підлогових покриттів

Для якісного обігріву покриття на теплу підлогу має відмінно проводити тепло. В цьому плані оптимальним варіантом буде керамограніт або керамічна плитка. Хоча з огляду на великі тепломісткості потрібно потужний підігрів. Необхідно замовляти досить потужні нагрівальні елементи (приблизно 180-200 Вт/м²). Це гарантія того, що навіть в саму морозну пору під ногами у вас буде тепла підлога.

Не рекомендується укладати на теплу підлогу ПВХ або вінілову плівку. Через великий коефіцієнт лінійного розширення може відбуватися «спучування» покриття, а потім при охолодженні залишаться щілини.
Вибираючи, що краще покласти на теплу підлогу, зверніть увагу на ламінат. У цього покриття досить щільна структура, відмінно пропускає потужні потоки тепла.

Основне правило при монтажі: укладання покриття повинна проводитися виключно на висохлу підлогу. Якщо підлогу сирої, спочатку ви не помітите «огріхів» укладання, але в міру висихання з’являться щілини, підлога почне тріщати та «гуляти». Ситуацію можна виправити, але доведеться заново укладати покриття.

покрытия теплого пола

Врахуйте ще одну особливість: максимальна температура теплої підлоги при монтажі ламінату становить 27 градусів.
Що можна стелити на теплу підлогу – так це лінолеум. Але тільки такий, який витримує підігрів. Покриття повинне бути тонким, на гладкій основі. Воно має гарну теплопровідність, на відміну від лінолеуму на повсті або ж вспіненому ПВХ. Температурне обмеження – також 27 градусів. В іншому випадку підлогове покриття може змінити колір, втратити форму або розм’якшити.

Не кращим варіантом будуть дошка або паркет. Вони відрізняються поганою теплопровідністю. Ви відзначите невелику ефективність, проте комфортності відчуттів наявність теплої підлоги в приміщенні додасть точно.
І найгірший варіант, який тільки можна придумати, – ковролін. Будучи відмінним теплоізолятором, він погано поєднується з теплою підлогою. Резюмуючи вищесказане можна сказати: якщо ви вибираєте тепла підлога, ламінат або плитка – оптимальні рішення.

На які характеристики підлогового покриття звернути увагу при покритті теплої підлоги

Ми вже розібралися з тим, яке покриття краще, а якого краще уникати. Але також важливо враховувати характеристики різних виробів:

  • Плитка. Вибираючи, яке покриття для підлоги краще, було визначено: керамічна плитка або кахель. Тепер залишилося з’ясувати стійкість до температурних перепадів і коефіцієнт теплового розширення (чим він менший, тим краще). Також важливий клас твердості (для квартири або приватного будинку підійде 5-6 ступінь), зносостійкість для відвідуваних кімнат повинна бути не менше II класу, а для інших – III або IV класу. Якщо для житлових кімнат водопоглинання буде некритичним показником, то для кухні він повинен бути не більше 6%, а для санвузла – не вище 3%.
  • Ламінат. Далеко не кожен підходить для монтажу на теплу підлогу. Необхідно звернути увагу на ті моделі, які є щільними та тонкими, що потрібно для оптимальної теплопровідності. На маркуванні покриття вказується, що він підходить для укладання теплої підлоги. До речі, той ламінат, який використовується для електричного підігріву не підходить для водяного статі та навпаки. Якщо піктограми немає, потрібно подивитися технічні характеристики вироби. Наприклад, стійкість до стирання повинен бути не нижче 32 або 33 класу.

Від вибору підлогового покриття для системи обігріву буде залежати не тільки довговічність, але і комфорт його використання.

Всі продукти доступні в нашому магазині.