пол пленочный электрический фото купить

Плівкові теплі підлоги і все, що потрібно про них знати

Чим хороші плівкові теплі підлоги? В першу чергу тим, що не знадобиться стяжка і проведення «мокрих» робіт, а укладання займає небагато часу. До речі: дану конструкцію можна монтувати на будь-яку поверхню, наприклад, на стіну або навіть вигнуту площину. Про іч-підлоги, їх властивості та особливості, видах плівки та тонкощах монтажу розповідаємо в даному матеріалі.

Плівкові теплі підлоги: призначення і конструкція

Така система дозволяє розв’язати проблему опалення в найкоротші терміни – її навіть можна покласти під килим. Мобільний іч-підлога являє собою плівку, використовувану для укладання підлогового покриття з прикріпленим термостатом управління, що задає температуру конструкції. Але подібний варіант підходить тільки для екстреного випадку.

Система теплої плівкової підлоги складається з регулятора температури та нагрівачів плівки, підключених до нього, температурного датчика. Терморегулятор монтується в зручному місці на стіні. До нього підводиться блок живлення.

конструкция пленочного пола схема
з яких елементів складається система плівкової теплої підлоги.

Який буває плівка для обігріву підлоги? виділяють:

  • Інфрачервоні (виробляються з графіту або карбону).
  • Біметалічні конвективні (мідні, алюмінієві).

Вони розрізняються за принципом обігріву, але дуже схожі принципом збірки конструкції.

Інфрачервоні теплі підлоги і їх види

Іч-плівки здатні випромінювати тепло, що складається на 90% з довгих хвиль інфрачервоного діапазону. За відчуттями вони дещо нагадують сонячне світло, благотворно впливають на людський організм, регулюють діяльність ЦНС, іонізують повітря в будинку або квартирі, ефективно борючись зі шкідливими бактеріями. Деякі виробники стверджують, що їх продукція нейтралізує неприємні запахи.

пленочные теплые полы, устройство, слои

Але у цієї системи є і недоліки. До них віднесемо:

  • Дорожнечу. Враховуйте, що крім самої плівки доведеться витратити гроші на терморегулятор, теплоізоляцію і м’яку підставу під покриття.
  • «Боязнь замикання»: на ділянку, яка обігрівається категорично не рекомендується ставити меблі, побутову техніку та інші масивні елементи інтер’єру: система перегріється.
  • Крихкість плівки через невеликої товщини. Якщо випадково її пошкодити – ризикуєте залишитися без обігріву.

Якими бувають плівкові підлоги? Виділяють:

  • Смугасті карбонові плівки, в яких карбонова паста наноситься смужками різної ширини, згрупованими в блоки. По лініях їх можна різати, що зручно під час монтажу. Єдиний недолік системи, що при ушкодженнях ціла ділянка перестає грітися.
  • Плівки із суцільним карбоновим напиленням. Якщо на якійсь її частині виникає дірка або розріз – температура там нижча, але на іншому покриття це ніяк не відбивається. На користь цього варіанту говорить і те, що суцільне напилення дає випромінювання рівне у всьому блоці.
  • Графітова плівка під плитку, що випускається українським виробником «Монокристал». Вона перфорована, що сприяє кращої адгезії всіх верств пирога.

Плівкові теплі підлоги: укладання

Якщо чорнову підлогу досить рівний – укладання починається з теплоізоляції. Бажано зупинитися на утеплювачі з поверхнею, що відбиває. Слідкуйте, щоб не залишалося зазорів і щілин, інакше тепловтрат не уникнути!

Після цього – монтується плівка. Контакти розташовуються біля тієї стіни, де знаходиться терморегулятор. Полотнища плівки не повинні перекривати один одного ні в якому разі! Оптимально, щоб вони знаходилися на відстані декількох сантиметрів один від одного. Потім виконується підключення електричної частини та установка фінішного покриття.

Сподобалася стаття? Діліться нею в соціальних мережах, нехай ваші друзі теж дізнаються корисну інформацію по плівковій підлозі!