обогрев кровли фото

Обігрів даху і водостоків: пристрій, види, проблеми, рішення

Через утворення полою на покрівлі може відбутися пошкодження покриття, водостоків і жолобів. В результаті утворюються протікання, псується фасад споруди. Щоб уникнути цього, потрібен обігрів даху. Його основне завдання – не дати з’явитися крижаним формам на поверхні. Тала вода, яка утворюється, спускається по своєму природному шляху: через водостоки на землю.

как устроен обогрев крыши фото

Кабельні системи обігріву покрівлі прокладають в критичних місцях, де найчастіше з’являються полою:

 • лотки та водостічні жолоби;
 • ендови;
 • карнизи;
 • капельники;
 • водомети та ін.

Нагрівальний кабель прокладають так, щоб забезпечити стік води з даху і її окремих елементів. Обов’язково потрібно передбачити обігрів водостічних труб. В іншому випадку вода, що надійшла з жолоба, замерзне в трубах. При проєктуванні важливо враховувати те, в якому температурному діапазоні буде працювати система. Від цього безпосередньо залежатиме тип і кількість кабелю, що гріє.

Обігрів даху: що входить в систему антиобмерзання

В її складі є кілька важливих елементів:

 • Нагрівальний кабель (саморегулюючий, зональний, резистивний і ін.). Основними вимогами до нього є механічний захист, стійкість до сонячних променів і вологи, здатність витримувати температурні перепади. При цьому мінімальна погонна потужність використовуваного кабелю повинна бути від 25 Вт / м.
 • Керуюча частина. Відповідає за включення / відключення пристрою. Через неправильний вибір, налаштування або установки автоматики, антиобмерзання може працювати зі збоями. В результаті обігрів жолобів і самої покрівлі відбуватися не буде.
 • Електрична частина. Це монтажні коробки, керуючі та силові кабелі, автомати захисту, щит управління та ін. Економити на даних елементах не варто, бо від цього залежить безвідмовність роботи системи та ваша безпека. Наприклад, дешеві монтажні коробки з пластику вже через пару сезонів втратять свою герметичність. В результаті відбудеться окислення контактів і відключення нагрівальних елементів.
 • Монтажні елементи (захисту, скоби, стрічки та ін.). Вони призначаються для кріплення кабелю, що гріє. Також в цю групу входять заклепки, герметики та ін.

Чому не працює система обігріву покрівлі

Причини можуть бути різними:

 • Відмова кабелю. При покупці виробу з ПВХ-ізоляцією потрібно бути готовим до того, що через 3-4 роки його доведеться міняти. Також кабель може перестати працювати через виробничий брак.
 • Помилки при проєктуванні антиобмерзання або неправильному його монтажу.
 • Збої енергоживлення або знижена напруга в мережі.

Розробку проєкту та установку систем обігріву краще довірити досвідченим фахівцям. Це повинні бути люди, які мають великий практичний досвід і професійне обладнання для монтажу.

Обігрів даху: типи систем, представлені на ринку

Обігрів даху і водостоків: пристрій, види, проблеми, рішення

Все залежить від того, який тип кабелю використовується при установці системи:

 • Резистивний. У порівнянні з іншими різновидами це найдешевший варіант. Однак потрібно враховувати те, що монтаж його буде дорогим, оскільки буде потрібно більше число кріпильних деталей. Хоча і з урахуванням цього фактора система обійдеться вам приблизно на 20% дешевше. З особливостей роботи обігріву на основі резистивного кабелю варто відзначити меншу надійність і досить велике споживання електричної енергії.
 • Саморегулюючий. Більш практичний варіант, ніж резистивний кабель. Відрізняється економічним енергоспоживанням і високою надійністю. Такий кабель не боїться наносів бруду, перегріву. Оптимальне рішення для великих будівель, де доступ на покрівлю вільний.

Розумним компромісом будуть комбіновані системи. В цьому випадку в ринвах прокладають саморегулюючий кабель, а в інших місцях – резистивний.