Необходимость молниеприемной сетки

Необхідність близкавковловлюючої сітки для захисту приватного будинку

Найсильнішим електричним розрядом в природі вважається саме удар блискавки. До слова, атмосферну електрику може похвалитися значним потенціалом, яке за потужністю перевершує будь-які установки, створені людьми. Струм блискавки може досягати позначки в 10 000 – 20 000 ампер, відповідно блискавка несе масштабні руйнування, сховатися від яких можна тільки завдяки використанню спеціалізованих захисних систем.

Експерти рекомендують власникам приватних будинків і котеджів задуматися над тим, як уберегти себе і своє майно від дії такої руйнівної сили, адже блискавка здатна знищити будь-яку споруду одним ударом. А щоб цього не сталося важливо встановити в будинку від блискавки. Якісна і професійний захист від блискавок – це гарантія безпеки будинку, адже з розвитком інноваційних технологій ризик удару блискавки різко виріс. Це обумовлено насиченістю будинків електричними побутовими приладами, електронікою та іншими установками. Таким чином, якщо грозовий розряд потрапить в незахищений будинок, то може не тільки зашкодити електричні апарати, а й стати причиною пожежі. До слова, за статистикою кожен п’ятий удар призводить до виникнення пожежі, від якого також можна захистити своє майно якщо вчасно встановити блискавкозахист хорошої якості.

Види і особливості захисту від блискавок

У нинішній час кожен бажаючий може забезпечити свою сім’ю і дому надійну і що важливо, ефективний захист від удару блискавок. Для цього достатньо оформити замовлення на сайті компанії “Будіндустрія Дніпро”, яка займається продажем і установкою блискавкозахисту всіх видів і на будь-який бюджет.

Фахівцями детально розроблені кілька видів систем захисту: внутрішня і зовнішня. Кожна має свої плюси і виконує певну функцію.

Зовнішній тип блискавкозахисту є одним з найбільш затребуваних і являє собою громовідвід, що складається з 3 основних елементів:

 • молниеприемника (стержня з міді, сталі або алюмінію);
 • токоотвода (металевий провідник, який з’єднує заземлення та молниеприемник);
 • заземлення (сталеві заземлювачі, заглиблені в грунт).

До слова, одним з найпопулярніших типів блискавкозахисту служить сітка, конструкція якої залежить від модифікації самого даху і виду покрівлі.

Де використовують близкавковловлюючу сітку?

Незважаючи на різноманіття варіацій, близкавковловлюючі сітка вважається однією з найефективніших способів захисту житлових будинків, котеджів і інших споруд, які мають плоский дах. Зазвичай захист споруд плоско конфігурації і покрівлі виробляють за традиційною схемою, а саме:

 • молниеприемник має вигляд сітки, яка монтується горизонтальним способом і виготовляється зі сталі діаметром від 66 і до 8 мм;
 • токоотводом тут служать спеціалізовані провідники діаметром не менше 6 мм. Причому підземна частина токоотвода виготовляється зі сталі діаметром близько 10 мм;
 • система заземлення – це замкнутий контур, який повністю охоплює об’єкт захисту по всьому периметру.

Як блискавкоприймача плоскої покрівлі в основному виступає дах з металу, поєднана безпосередньо з токоотводом або з латами з металу. До слова, для систем такого типу підходять тільки покрівлі з металу, з’єднані спеціальними фальцами. А ось металочерепиця, як і листи мають захисне покриття виключені зі списку можливих варіантів, так як вони не мають з’єднань, необхідних для проходження струмів. Також вони впливають на властивості матеріалів, що мають оболонку з полімеру, тому даний момент слід також враховувати при установці захисної близкавковловлюючі сітки.

Особливості близкавковловлюючої сітки

Захист від удару блискавок сітчастого типу можна проводити як в процесі проведення будівельних робіт, так і безпосередньо після укладання покриття. В даному випадку все залежить від ваших уподобань, але все ж краще не нехтувати рекомендаціями професіоналів, які радять проводити монтаж блискавкозахисту саме під час будівництва.

Отже, існує 2 варіанти використання захисту від блискавок у вигляді сітки:

 1. в першому випадку, укладання сітки можлива тільки при застосуванні негорючого утеплювача, а також гідроізоляції і самого покриття. Близкавковловлюючі сітку монтують під водозахисну прошарок. Але важливо пам’ятати, що даний варіант розробляється фахівцями ще на стадії проектування будинку або котеджу;
 2. у другому випадку застосовувати блискавкозахисному сітку можна без будь-яких обмежень. Її конструкція абсолютно не вплине на зовнішній вигляд споруди, так як сама сітка буде монтуватися поверх покриття і фіксуватися за допомогою власників. Єдине, що існують деякі рекомендації при монтажі сітки на м’якій покрівлі, але установку в такому випадку необхідно проводити тільки за участю команди професіоналів, які володіють спеціальними знаннями і навичками.

Перший варіант являє собою складний проект, адже сітка повинна укладатися по плитах перекриття і безпосередньо, перед укладанням самого даху. Причому для правильного з’єднання гілок близкавковловлюючі сітки з арматурою стін в плиткові шви даху необхідно буде встановити спеціалізовані з’єднувальні елементи, до яких буде приварюватися арматура і захисна сітка. Тобто, при використанні захисту такого типу необхідно додатково застосовувати зварювання, тому даний метод рекомендується використовувати за участю майстрів, які створять проект з урахуванням особливостей і конфігурації покрівлі.

Не варто думати, що другий варіант – це занадто простий спосіб установки блискавкозахисної сітки. Як і в першому випадку, такий захист також передбачає створення проекту. Тобто, незважаючи на простоту монтажу, навіть найпростішу проектну розробку все ж доведеться скласти, так як близкавковловлюючі сітка буде встановлюватися поверх даху, тому необхідно враховувати кожен нюанс, а саме передбачити можливість безперешкодного стоку дощової води або можливість очищення від снігу або опалого листя і т . д. Крім цього, всі металеві деталі сітки повинні бути надійно захищені від впливу корозійних процесів, а значить допомогу фахівців при установці сітки все ж буде потрібно.

Головні правила при установці близкавковловлюючої сітки

Найчастіше здійснити реалізацію установки близкавковловлюючі сітки першим способом без помилок без участі фахівців практично неможливо. Перший варіант передбачає використання зварювання, причому маніпуляції повинні відбуватися професіоналами, так як сітка повинна бути бездоганно пов’язана з фундаментом і арматурою стін. Відповідно, до якості та своєчасності виконання робіт є певні вимоги.

Молниезащита

А другий варіант можна здійснити без допомоги фахівців. Для цього досить дотримуватися простих правил:

 • спочатку слід стежити за правильним укладанням гілок штанги. Вони повинні утворювати спеціальні осередки з рівними між собою сторонами;
 • крок між гілками молниеприемника над спорудами не повинен перевищувати позначку в 12 м, а над нежитловими будівлями – 5 м. До речі, це міжнародні норми, які дещо відрізняються від вітчизняних, але бажано дотримуватися саме їх, так як це є надійною гарантією і ефективним захистом від удару блискавок;
 • пристрою, які підносяться над рівнем зобов’язані додатково бути обладнані спеціалізованими стрижневими приймача, Тобто, це комбінований тип захисту, який буде складатися з сітки і стрижнів. Як стрижневих приймачів можуть виступати щогли або труби, які в подальшому необхідно прикріпити до загальної системи захисту;
 • зварні з’єднання завжди в пріоритеті, але фахівці припускають і варіант з використанням болтових аналогів;
 • всі гілки близкавковловлюючі сітки бажано завжди прісоедніять до струмовідводу з усіх боків, а не вибірково з якоюсь однією.

Міжнародні норми досить жорсткі, так як відповідаючи ним стрижневі приймачі повинні бути встановлені в кожному хрестовому з’єднанні близкавковловлюючі сітки. при цьому висота самого стрижня повинна становити 25 см, а струмовідводи заземлені одночасно 2 прутами.

Класифікація близкавковловлюючої сітки згідно пальним ознаками покрівельного покриття

У числі покриттів плоских дахів є як вогнетривкі, так і спаленні матеріали, тому згідно пальним ознаками може використовуватися та чи інша схема і тип захисту від блискавок. Так, до згорає основи відносять профнастил (оцинкований), бетонну стяжку, а також гравійну засипку і популярні зараз сендвіч-панелі. Відповідно, тип монтажу близкавковловлюючі сітки підбирається з урахуванням типу вогнетривкого покриття:

 • для бетонної покрівлі встановлюють спеціалізовані власники з бетонними утяжелителями. Вага заповнення власника молніепріёмной сітки в такому випадку відповідає 1 кг. Але також власники можуть не мати спеціального утяжеляются заповнення, але для їх установки вантаж з бетону буде заливатися самостійно і безпосередньо перед установкою;
 • для профільованих листів, що в дійсності не мають полімерного покриття, укладання сітки необхідно проводити поперек напрямку їх гофри, а прутки з металу будуть монтуватися з використанням зварювання із запланованим кроком і приварюванням до поверхні хвиль покриття через 1 м. В якості альтернативи зварюванні можна використовувати власники з металу болтового типу. У такому випадку їх можна з легкістю використовувати для монтажу сітки незалежно від рівня складності.

До горючих підставах відносять покриття, які підтримують горіння або відносяться до категорії слабогорючих матеріалів. У список найбільш небезпечних за частиною горіння покрівельних покриттів відносять бітумно-полімерні і бітумні матеріали, а також м’які покрівлі (мембрани з полімерів). Виключити контакт близкавковловлюючі сітки з таким покриттям досить не просто, так як для цього необхідно використовувати спеціалізовані дистанційні тримачі. Суть таких конструкційних елементів захисту від блискавок полягає в тому, щоб створити між гілкою сітки і дахом проміжок повітря, якого цілком вистачить при виникненні іскри. Згідно з нормами він не повинен становити менше 10 см, але міжнародні нормативи рекомендують проводити обчислення з використанням спеціальної формули, яка дозволить встановити точну відстань з урахуванням особливостей кожного конкретного споруди.

До слова, створити ізоляційні проміжки можна тільки за допомогою стрижнів вертикального типу (вони входять в комплект дистанційних власників). Для їх фіксації застосовується пластикова підставка, а завдання кріплення в даному випадку буде виконувати втулка, яка служить завершальним кріпильних елементом всієї конструкції.

Блискавкозахист від компанії Стройіндустрія Дніпро

Навіть не володіючи особливими знаннями в області енергобезпеки можна зрозуміти технологію спорудження захисту від удару блискавок і зокрема близкавковловлюючі сітки. У цьому власникам приватних будинків, а також котеджів та інших споруд можуть допомогти різні монтажні деталі і комплектуючі, завдяки яким провести будь-які роботи можна в найкоротші терміни, а також без особливого клопоту. Але чи варто ризикувати своєю безпекою і фінансовими засобами, адже все ж установка блискавкозахисту – це не дуже простий процес, який вимагає підготовки і створення проекту. Тим більше, що якісна і правильно встановлена ​​система захисту – це гарантія безпеки вашого життя та життя вашої родини.

Защита крыши от молнии

Вирішуючи проводити установку близкавковловлюючі сітки самостійно ви піддаєтеся можливих ризиків. Тому не поспішайте проводити монтаж своїми руками, а довіртеся професіоналам компанії Будіндустрія Дніпро, які допоможуть у вирішенні будь-яких питань, пов’язаних з установкою блискавкозахисту і заземлення. Фахівці гарантують вам грамотне виконання установки близкавковловлюючі сітки, а також ефективний захист від виникнення пожежонебезпечних ситуацій. Крім цього, команда професіоналів використовує індивідуальний підхід до кожного клієнта, що передбачає складання проекту з урахуванням особливостей кожної споруди, а також оформлення паспорта, куди буде заноситися важлива інформація щодо використання заземлюючих елементів з подальшими даними про результати їх випробувань.