отопление теплыми полами

Найважливіше про опалення теплими підлогами

Опалення теплими підлогами – хороша альтернатива центральному опаленню, яка стає все більш популярним рішенням в нашій країні. Для обігріву приміщення даної конструкцією використовується вода або електрику. Вони мають вагомі переваги в порівнянні з радіаторами центрального опалення: не створюють найбільшу температуру під стелею, не сприяють протягам, переносу пилу та алергенів.

А ще один плюс такого рішення – естетичний вигляд приміщення. Мало кому подобаються розвішані по стінах радіатори, які «крадуть» простір і заважають втілити всі дизайнерські задумки. Підлоги з підігрівом забезпечать високий рівень комфорту в будинку або квартирі. У цій статті ми зібрали всі про теплі підлоги, що необхідно знати того, хто збирається їх встановлювати.

Що потрібно знати про опалення теплими підлогами?

Його нагрівальний елемент – електричний кабель, що укладається під стяжку або підлогове покриття. Він абсолютно безпечний – кабельна жила надійно ховається під ізоляційними матеріалами. Регулювання температури теплої підлоги здійснюється за допомогою термостата, яке грунтується на раніше заданих користувачем параметрах.

Для створення комфортної температури теплої підлоги – електричною системою затрачується 150-170 Вт / год на метр квадратний. Але це навіть перебільшена цифра: на практиці ви витрачати 50-70% даної потужності протягом 6-7 годин на добу.

Чому варто віддати перевагу полам з електричним підігрівом? Серед найважливіших аргументів назвемо:

  • Монтаж системи досить простий, а дозвільна документація не потрібна.
  • Простота в експлуатації, надійність і довговічність. З управлінням впорається навіть недосвідчений користувач. Досить поставити датчику температури теплої підлоги потрібні параметри.
  • Якісна система, встановлена надійною компанією, прослужить довго – від 20 до 30 років.

Опалення теплими підлогами – найкращий з варіантів. Чому?

Якщо ви вирішили встановити систему підігріву підлоги в будинку або квартирі, необхідно знати, що:

  • У більшості квартир така підлога єдиний можливий варіант, адже установка водного заборонена через те, що використовується вода із загальної системи, тиск якої знижується і відповідно, страждають мешканці інших квартир.
  • На відміну від водяного, регулювати температуру поверхні підлоги на кабельному підігріві – легко, що дозволяє істотно економити на рахунках за електрику.
  • Електричну підлогу ремонтувати просто – його не потрібно розбирати, досить замінити кабель на пошкодженій ділянці.
  • На ефективність системи впливає підлогове покриття. Мається на увазі його теплопровідність, температуростійкість, метод укладання. Найкраще температури теплої підлоги передає такі матеріали як плитка, лінолеум. Трохи гірше ламінат і дерево, ковролін.
  • Не варто монтувати єдину систему – адже температурні потреби, наприклад, в спальні та на балконі істотно відрізняються. Потужність електричного кабельного підігріву розраховуйте для кожного приміщення окремо.
  • Для дитячої, вітальні, спальні підійде підлогу на основі двожильного кабелю, а для інших приміщень цілком достатньо та одножильного.

Наостанок дамо два важливих практичних ради. Термодатчик не варто заливати цементом. Краще покладіть його в гофру і тільки потім заливати. Його вихід з ладу – одна з поломок теплої підлоги. Якщо термодатчик буде в межах досяжності, зробити лагодження або заміну буде неважко.

Після монтажу системи обов’язково збережіть план його розташування з нанесеннями кабелів і місцезнаходжень муфт. Якщо це не зробити – визначати ділянки, де можна встановлювати сантехніку, свердлити підлогу доведеться встановлювати металошукачем.

Сподіваємося, наше інформація була корисною. Якщо це так – діліться важливою інформацією про теплі підлоги з друзями в соціальних мережах!