Записи и статьи

Теплый пол кабельного типа

Нагрівальні елементи для теплої підлоги та їх різновиди

У повсякденному житті людини впевнено входять прогресивні технології, які рішуче починають замінювати звичне обладнання та опалювальні прилади. Таким чином, традиційні радіатори, батареї та інше обладнання поступово поступається місцем більш економічним, ефективним та інноваційним системам – теплим полам. На сьогодні, даний тип опалення активно використовується не тільки в якості додаткового, а й основного варіанту для обігріву робітників і житлових будівель.

Теплі підлоги відносять до сучасних підлогових опалювальних систем, які здатні забезпечити повноцінний обігрів приміщень незалежно від їх розмірів. І якщо ще недавно теплі підлоги встановлювалися виключно в елітних будинках і вважалися елементом розкішного життя, то зараз їх монтують в приватних будинках і інших будинках, де передбачено наявність централізованого опалення (відповідно до проєктної первинної документації). Завдяки унікальній конструкції, опалювальні системи здатні прогрівати не тільки підлоги, але і повітря в приміщенні в висоту близько 3 метрів. Крім цього, на відміну від класичних систем, теплі підлоги не мають недоліків і рівномірно розподіляють тепло по периметру кімнати. Таким чином, повітря гармонійно прогрівається до необхідної температури та вимикається у встановлений час в автоматичному режимі.

Незалежно від виду нагрівальних елементів, теплі підлоги дуже функціональні, повільно остигають і надовго зберігають тепло як у поверхні, так і близько статі. При цьому в приміщенні практично повністю пропадає пил і протяги, а комфортна вологість повітря залишається на протязі тривалого часу. І конструктивно виділяють 2 види теплих підлог: водяні та електричні, де останні є найбільш затребуваними та ефективними, а в ролі нагрівальних елементів може виступати:

 • нагрівальний кабель;
 • інфрачервона нагрівальна плівка;
 • нагрівальні мати (стрижнева інфрачервона підлога GTmat).

Варто відзначити, що всі електричні теплі підлоги працюють за одним принципом і різниця полягає лише в технології їх монтажу. Так, у всіх електричних опалювальних підлогових системах отримана через нагрівальний елемент електроенергія перетворюється в тепло, а установка може проходити під цементну стяжку або поверх неї, безпосередньо в шар спеціального плиткового клею.

Переваги та особливості теплих підлог

Використання теплої підлоги в приватних будинках, а також житлових або адміністративних приміщеннях забезпечить комфортний температурний режим, поміняти який завжди можна за бажанням. Крім цього, теплі підлоги можна застосовувати в якості основного або додаткового опалення до радіаторної та створити максимально затишну атмосферу тепла і комфорту.

На сучасному ринку опалювальних систем представлена велика кількість теплих підлог електричного типу, які у свою чергу діляться на кілька основних видів:

 1. кабельний;
 2. плівковий;
 3. стрижневий.

Кожен варіант має свої переваги та особливості, тому перед тим, як вибрати той чи інший вид підлоги опалювальної системи, варто детально вивчити характеристики основних типів підлог.

Тепла підлога кабельного типу

Теплый пол кабельного типа

В основі даної системи лежать дроти, виготовлені з унікальних за характеристиками сплавів, які здатні ефективно і надійно переводити електричну енергію в тепло. Для монтажу таких підлог використовують виключно саморегулюючі або резистивні типи кабелю, оскільки їх можна встановлювати в будь-якому положенні та в будівлях з досить складним плануванням. Але все ж на вибір типу кабелю впливають показники потужності віддачі тепла, а також розміри самого приміщення, де буде встановлюватися тепла підлога.

У свою чергу, резистивні кабелі можуть бути одно- і двожильний. У першому випадку тепло буде вироблятися лише єдиною провідною житлової, яка повинна розкладатися спеціальним чином – петлею. Це необхідно для того, щоб кінець кабелю і його початок зійшлися в одному місці, оскільки він буде підключатися до електроенергії з двох сторін. При цьому використання одножильного резистивного кабелю вважається одним з найбільш економічних варіантів, який відрізняється швидким нагріванням і безперебійною віддачею тепла по всій своїй довжині. Але до мінусів варто віднести підвищений електромагнітне випромінювання, на відміну від двожильного резистивного кабелю, що складається з двох жил (одна служить струмопровідним елементом, а друга використовується безпосередньо для виділення тепла). Кабелі двожильного типу більш зручні в роботі та характеризуються високим ступенем електромагнітного захисту, як і одножильні резистивні кабелі. Придбати їх можна лише готовими відрізками, при «поломці» якої-небудь ділянки не буде потрібно проводити заміну всієї секції цілком, а лише знайти місце «поломки» та замінити цю ділянку, з’єднавши сполучною муфтою.

А саморегулюючі кабелі кардинально відрізняються від своїх аналогів, оскільки мають іншу будову та принцип дії. До помітних особливостей варто віднести:

 • складну конструкцію (крім мідних жил для проведення електроенергії в тепло, саморегулюючі кабелі додатково включають і напівпровідникову матрицю, яка в даному випадку виконує роль головного нагрівального елементу);
 • можливість зміни потужності обігріву при зміні температурного режиму навколо;
 • рівномірний обігрів приміщень;
 • економічність;
 • при поломці можна замінити лише окрему секцію, без необхідності заміни її цілком.

До недоліків саморегульованих кабелів можна віднести лише їх високу ціну, оскільки за всіма іншими критеріями вони бездоганні: надійні в роботі, абсолютно безпечні та довговічні. При цьому саморегулюючі кабелі дозволять значно заощадити на комунальних послугах і швидко прогріти приміщення будь-якого розміру.

Електричний плівковий обігрів

Электрический обогревІнфрачервоні теплі підлоги дуже універсальні та ідеально підходять для всіх видів житла. У даних системах обігріву віддача тепла проходить за допомогою впливу електрики на карбонові елементи, завдяки чому створюється інфрачервоне випромінювання нагріває підлоги.

Існує 2 типу інфрачервоних елементів:

 1. плівкові;
 2. стрижневі.

Плівкові теплі підлоги являють собою спеціальну плівку завтовшки 2-4 мм в якій запаяна графітова паста і розташовані струмопровідні шини з міді. Управління інтенсивністю і швидкістю обігріву відбувається за допомогою регулятора, а простота монтажу є її головною перевагою, адже для установки плівкових підлог не потрібно виконання процедури стяжки.

Стрижневі інфрачервоні підлоги Gtmat

Стержневые инфракрасные полы Gtmat

Інфрачервоні підлоги стрижневого типу представлені у вигляді стрижнів, виготовлених зі спеціальної карбонової суміші та паралельно підключених до двох струмонесучих шинах. Всі стрижні функціональні та можуть працювати в безперебійному режимі незалежно один від одного. Іншими словами, в разі поломки одного зі стрижнів для підлоги система продовжить функціонувати в колишньому режимі. Основний їх особливістю є те, що при досягненні певного температурного режиму нагріву відбувається зменшення споживання електроенергії на 20-30%, а тепловіддача залишається колишньою, тобто йде економія електроенергії. А з достоїнств слід виділити:

 • простоту установки;
 • універсальність використання;
 • економічність;
 • пожежна безпека та екологічність.

Як вибрати підлогову систему?

Перед тим, як вирішити яким нагрівальних елементів віддати перевагу і який вибрати тепла підлога варто провести ретельний аналіз і врахувати безліч чинників, оскільки ключову роль відіграє площа та особливості розташування споруди. Наприклад, в приватному будинку, можна встановити будь-який тип електричної теплої підлоги, на відміну від водяних систем. Також, якщо необхідно лише доповнити існуючу систему і підтримувати комфортний мікроклімат, фахівці рекомендують віддавати перевагу бюджетним плівковим варіантам. А, в якості, основного нагріву, краще використовувати вже більш потужні теплі підлоги на основі нагрівального кабелю.

Оставить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Цей сайт використовує Akismet для боротьби зі спамом