Кошторис на теплу підлогу: Як все розрахувати

Кошторис на теплу підлогу: Як все розрахувати

Останнім часом теплі підлоги набувають все більшої популярності завдяки зручності експлуатації та економічності таких систем. Через те, що ціни на енергоносії з кожним роком тільки зростають і відповідно комунальні рахунки зашкалюють, багато людей змушені шукати альтернативні шляхи розв’язання проблем і в даному випадку найкращим рішенням для обігріву будинку є монтаж теплої підлоги.

Електрична тепла підлога допоможе створити комфортний мікроклімат в приміщенні та тим самим, значно скоротити витрати на обігрів. Але для того, щоб отримати бажаний ефект, а не навпаки – збільшити витрати на комунальні послуги, фахівці рекомендують ретельно підбирати вид системи орієнтуючись на особливості та площа приміщення, а також замовляти установку виключно у висококваліфікованих професіоналів.

Варто зазначити, що існує кілька видів теплих підлог:

 • плівково-інфрачервона тепла підлога, що складається зі спеціальної плівки. Даний тип системи добре зберігає тепло і являє собою одну з найбільш економічних видів підлогового обігріву будинків і квартир;
 • термомат – це спеціальний мат сітчастого типу з закріпленими на ньому нагрівальними кабелями. Термомати можна монтувати як під плитку, так і під ламінат або лінолеум, тому дана система досить універсальна і практична в експлуатації;
 • кабельний тепла підлога відрізняється простим принципом роботи, тому, що отриману електроенергію в тепло перетворює кабель. Укладання кабелю проходить згідно з встановленими нормами, після чого даний вид статі можна заливати під стяжку.

Етапи монтажу електричної підлоги: особливості розрахунку

Для того, щоб правильно розрахувати вартість теплої підлоги, необхідно розуміти, що монтаж системи проводитися в кілька етапів:

 • для початку необхідно визначити місце установки статі виключивши при цьому “тихі” зони під меблями та побутовою технікою;
  також важливо визначити місце установки термодатчика;
 • вибравши вид системи, далі фахівці проводять безпосередньо укладання секцій нагрівального мату або кабелю (при необхідності місце і напрям нагрівальних елементів можна змінювати);
 • після установки температурного датчика надалі проводиться його підключення до системи;
 • завершальним етапом служить заливка стяжкою та укладання плитки, ламінату або лінолеуму (в залежності від типу обраної для підлоги системи нагріву).

А безпосередньо розрахунок теплої підлоги проводиться з використанням спеціальної формули, згідно з якою слід помножити площу кімнати на коефіцієнт споживання електроенергії. Варто зазначити, що даний показник вимірюється в Вт / 1м2 і в середньому для кухні або приміщень, які знаходяться на перших поверхах він становить приблизно 150-160 Вт / 1м2, для квартир і офісних приміщень розташованих вище першого поверху близько 130 Вт / 1м2, а для балконів і лоджій понад 170 Вт / 1м2. Використання формули допоможе правильно розрахувати необхідну потужність системи саме для вашого приміщення. А помноживши отримані дані можна отримати точну цифру, яка покаже загальну сумарну потужність.

Головні нюанси розрахунку теплих підлог

Для отримання максимальної точності розрахунків слід враховувати ряд нюансів:

 • призначення споруди (поверховість приміщення, а також на скільки тепле або холодне спорудження);
 • показники теплоізоляції та можливі втрати тепла в приміщенні;
 • необхідний режим нагріву, тобто чітко встановити, тепла підлога буде використовуватися в якості основної або додаткової системи нагріву;
 • визначити розміри кімнати, в якій буде встановлюватися тепла підлога (при цьому необхідно брати до уваги меблі та велику побутову техніку);
 • наявність / відсутність термодатчика і його функціонал.

Також фахівці радять проводити оцінку нарощування рівня теплої підлоги, яка полягає в товщині плитки (без додаткової заливки цементу) або стяжки.

Ефективна теплова ізоляція – досить важливий параметр, який необхідно враховувати при виборі системи, адже неправильно вважаючи цей критерій можна отримати зворотний ефект і навпаки – збільшити витрати за електрику. До того ж самостійно проводити підрахунки нераціонально з багатьох причин і в першу чергу тому, що тільки професіонали з досвідом роботи можуть врахувати ряд можливих факторів, які можуть виникнути в процесі роботи. Фахівці щодня проводять монтаж підлогових систем, в результаті чого можуть швидко надати замовнику готовий і повністю прорахований проєкт укладання теплої підлоги з докладними поясненнями та рекомендаціями.

Кошторис витрат на укладання теплої підлоги

Смета для теплого полаОцінити витрати на монтаж підлоги системи можна тільки в тому випадку, якщо враховувати по час підрахунків кожну деталь. Спочатку бюджет на теплу підлогу повинен включати витрати на матеріали, монтаж і можливі інші витрати, які можуть виникнути в процесі установки системи. Для більш точної інформації можна скористатися спеціальними програмами підрахунків або скласти таблицю, в яку можна вносити дані про витрати на матеріал, інструменти та роботу майстрів.

Кошторис на теплу підлогу: Як все розрахувати

Варто відзначити, що тепла підлога має складну структуру і складається з наступних шарів:

 • основи;
 • монтажної стрічки;
 • нагрівальних кабелів або матів;
 • теплоізоляції;
 • стяжки та далі нанесеного на неї плиткового клею;
 • декоративного покриття.

Також важливо враховувати, що при установці теплої підлоги для мінімізації подальших витрат на електрику потрібно додатковий монтаж термодатчика.

Інструменти, необхідні для установки теплої підлоги

Монтаж теплої підлоги своїми руками – процедура трудомістка і дуже витратна, адже установка повинна проводитися з використанням спеціальних інструментів. Найчастіше робочий інвентар складається з перфоратора, рулетки, дрилі, міксера для проведення будівельних робіт та інших інструментів, які можуть знадобитися в процесі роботи. Крім цього, будівельний інвентар не відрізняється доступною вартістю, що у свою чергу може істотно збільшити кошторис на установку для підлоги системи. Ось чому краще довіритися професіоналам і замовити монтаж теплої підлоги у бригади фахівців. Майстри вже мають в наявності всі необхідні аксесуари для роботи, що допоможе значно скоротити фінансові витрати та тим самим, позбавити клієнта від додаткових турбот

Вартість установки та ціни на теплу підлогу в Україні

Компанія Стройіндустрія Дніпро пропонує широкий спектр послуг, в які входить і монтаж теплих підлог високої якості. Фахівці фірми складуть максимально детальний кошторис витрат по установці статі з урахуванням всіх особливостей саме вашого приміщення: його розмірів, вже наявних приладів для нагрівання, а також підключених комунікацій і переваг самого замовника. Варто пам’ятати, що для певного регіону країни потрібні зовсім різні матеріали для утеплення, тому для отримання точної оцінки, розрахунок повинен проводитися виключно в індивідуальному форматі. Також дізнатися остаточну вартість послуги можна після чіткого визначення ваших індивідуальних вимог до затишку і комфорту.

На користь електричних підлог слід сказати та те, що не дивлячись на постійне зростання багатьох систем, підлогові електричні системи триматися практично в одному ціновому діапазоні. До того ж одного разу купивши високоякісні матеріали та комплектуючі, можна надовго позбутися клопоту пов’язаних з нагріванням приміщення з приходом холодного сезону. При цьому можна забезпечити свій будинок ефективної, надійної в роботі та довговічною системою обігріву будинку або квартири, бо середній експлуатаційний термін теплої підлоги складає мінімум 25 років.

А для того, щоб вартість витратних матеріалів і комплектуючих вписувалася в ваш бюджет, компанія Стройіндустрія Дніпро рекомендує перед покупкою з точністю визначитися з приміщенням, в якому буде проводитися монтаж і видом системи. На ринку представлена ​​величезна кількість пропозицій від закордонних і вітчизняних фірм-виробників, і зрозуміти що потрібно саме вам завжди з радістю допоможуть співробітники фірми. Але в цілому можна стверджувати, що для великих приміщень раціонально використовувати електричні підлоги на основі кабелю, в той час як для обігріву окремих невеликих кімнат – термомати або плівкові теплі підлоги. Від потужності також буде залежить підсумкова вартість підлогового покриття і його установки. Також значно заощадити на монтажі підлоги можна в тому випадку, якщо система буде виконувати роль додаткового джерела тепла, адже в такому випадку ціна на кабель, витратні матеріали та роботу майстрів буде в рази нижче, ніж проведення капітальних ремонтних робіт.

Тип нагрівального елементу – ще одна важлива деталь при складанні кошторису і виборі підлогової системи, адже багато хто з них не є універсальними та підходять виключно під певні типи підлогових покриттів. Так, підлоги інфрачервоного типу або стрижневі не рекомендується застеляти килимами, оскільки це буде перешкоджати проведенню теплових випромінювань. А термоплівки категорично забороняється встановлювати в стяжку або під плитковий клей.