кабель для обогрева полов фото

Кабель для обігріву підлог. Як його вибрати?

Сьогодні – тепла підлога не розкіш і сибаритство, а турбота про свій комфорт в холодну пору року та економія плати за тепло. Особливою популярністю користується електрична система. Вона підходить для квартир і котеджів. Як здійснюється підігрів? Завдяки кабелю, що гріє для підлоги, укладеної змійкою в стягуванні та терморегулятора, що забезпечує потрібну температуру. Ми розповімо, як вибрати кабель для обігріву підлог.

В електричної конструкції кабель грає найважливішу роль: він відповідає за надійність і функціональність за все статі. Його покупка і монтаж – важливі та відповідальні моменти, до яких не можна ставитися недбало. Про переваги різних видів кабелю, особливості монтажу та оптимальному варіанті для теплої підлоги – розповімо в цьому матеріалі.

Кабель для обігріву підлог: види

Існує два види дроту, використовуваного для збірки теплих підлог – резистивний і саморегулюючий. Резистивний має постійні параметри та може бути одножильним або двожильним. Одножильні використовуються для обігріву:

  • підсобних приміщень;
  • покрівлі;
  • ступенів;
  • промислових об’єктів;
  • балконів.

Двожильні підходять для офісних приміщень, квартир, приватних будинків. Вони більш зручні в монтажі. Як вибрати довжину кабелю, відповідного для обігріву вашого приміщення? Скористайтеся спеціальною формулою. Споживану потужність на метр квадратний розділіть на площу обігріву. Увага! Роблячи підрахунки, враховуйте площу статі, не закриту побутовою технікою, меблями, інтер’єрними елементами, що стоять безпосередньо на підлозі.

Саморегулюючий кабель істотно відрізняється від резистивного. У його конструкції передбачені 2 паралельно розташовані теплопровідні жили та нагрівальний напівпровідниковий елемент (матрицю), сталеве обплетення та оболонку з полеолефіна.

греющий кабель в пол фото

Саморегулюючий кабель коштує дорожче, ніж резистивний, але він має значну енергоефективність: при певних температурних умовах він збільшує свою тепловіддачу до 40% від номінальної потужності та зменшує її при підвищенні температури тим самим економить енергоресурси. Відрізати такий кабель можна будь-якої довжини, що дуже зручно для монтажу, сучасні технології не яких виробників зокрема E & ESTEC (Південна Корея) дозволяють значно збільшити його термін служби, надаючи гарантію до 10 років.

На різних відрізках кабелю забезпечується різне тепло. Він може самостійно змінювати нагрів, відповідно, з тим, яка динаміка температури в приміщенні. Саморегулюючий кабель дорожче, ніж резистивний, але він більш енергоефективний. При низьких температурах він підвищує віддачу тепла приблизно на 40% від номінальної потужності. При підвищенні температури тепловіддача знижується. Завдяки цьому ресурси витрачаються економніше. Кабель можна відрізати шматками будь-якої довжини, це спрощує його монтаж.

Вибрати кабель для обігріву підлог

Ціна кабелю досить невисока, але на ринку він користується великою популярністю. Найвідоміші виробники:

  • Devi (Данія).
  • Caleo;
  • Nexans (Норвегія) та ін.

кабель для пола фото

Китайська продукція сама бюджетна, але «дешевий» варіант резистивного кабелю в перспективі може заподіяти чимало незручностей.

Одна з поширених варіантів поломки – вихід з ладу муфти.

Обов’язково звертайте увагу на якість: вихід з ладу кабелю спричинить дорогий ремонт. Рекомендуємо віддати перевагу продукції відомих марок, яка без проблем прослужать 20 років і більше.

Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною: поділіться нею з друзями в соціальних мережах, можливо вони планують встановити теплі підлоги у себе вдома і ця інформація для них актуальна!