Виды кровли которые притягивают молнию

Які покрівлі притягують блискавку?

Проблема захисту від ударів блискавок ніколи не втратить своєї актуальності, так як розряди блискавок представляють собою руйнівну силу. Вона в свою чергу, здатна завдати непоправної шкоди майну. Ось чому при будівництві житлових і адміністративних будівель фахівці рекомендують вживати всіх можливих заходів, які здатні мінімізувати ризик ураження від ударів блискавок. На даний момент блискавкозахист є однією з найбільш важливих пунктів, які слід брати до уваги ще на етапі будівництва. При цьому блискавкозахист повинна повністю відповідати особливостям будівлі і конфігурації її даху.

Вид покрівлі має не останні значення, тим більше що сучасний ринок пропонує встановлювати даху з міді, металу і т.д.

Також великим попитом користується фланцевая покрівлю та сендвіч-панелі, але кожному типу дахів повинна підбиратися і система захисту від можливих ударів блискавок. І через те, що схеми монтуються безпосередньо на етапі будівництва, багатьох власників хвилює, які даху найбільше притягують удари блискавок? Але важливо розуміти, що однозначної відповіді на це питання не існує, бо кожен тип матеріалу має свої плюси та мінуси.

Який матеріал ідеально підходить для захисту покрівлі від ударів блискавок?

Експерти розвінчують міф про те, що створена без використання металу пластиковий дах не становить загрози та є цілком безпечною. Адже блискавка не помітить таку дах тільки в тому випадку, якщо вона буде створена з пластику з водовідштовхувальними властивостями. Причому сам пластик повинен характеризуватися високою якістю і міцністю. В іншому випадку в такому пластику буде накопичуватися волога, а пластик який буде її вбирати стане ідеальним місцем для забезпечення необхідного опору заземлення. Ось чому в багатьох випадках тип покрівельних матеріалів не відіграє суттєвої ролі.

Найчастіше фахівці рекомендують в якості покрівельного матеріалу використовувати черепицю. Він відрізняється відмінними експлуатаційними показниками, а також досить високими ізоляційними якостями. Але занадто висока напруга блискавки може повністю перекрити черепицю. При цьому, швидше за все буде перекрито саме повітряний прошарок, яка зазвичай утворюється в зазорах покрівлі. Це своєю чергою створить всі умови для удару блискавки з точкою старту з металу. В якості точки лідера може виступити будь-який металевий елемент на даху, включаючи балки з металу, ферми та інші металоконструкції.

Тип і особливості покрівлі

У теорії, створити бездоганний захист від блискавок можна тільки в тому випадку, якщо дах буде мати вигляд пластикового купола, який не буде містити жодного металевого елемента. Але природно, здійснити це на практиці неможливо, бо при будівництві будь-якої споруди завжди використовуються деталі з металу (наприклад, звичайні цвяхи, які також можуть притягувати удари блискавок).

Уникнути попадання блискавки можна тільки при використанні якісного та ефективного захисту. Причому вибір системи залежить від типу покрівлі.

Кровли притягивающие молнию

Варто виділити кілька найпоширеніших видів покрівлі:

  • шифер;
  • профнастил;
  • глиняна або бітумна черепиця;
  • “жива” покрівля.

Кожен тип хоч і відрізняється відмінними експлуатаційними якостями, але все ж має ряд мінусів. Наприклад, популярний шифер служить одним з найбільш затребуваних матеріалів в будівництві. Його активно використовують для будівництва будинків, котеджів, дач і гаражів. І навіть попри те, що шифер зовсім не проводить електрику, він не відрізняється достатньою товщиною. А той факт, що для його монтажу потрібне використання різних кріплень з металу ще більше погіршує захист від блискавки.

Профнастил – ще один популярний вид покрівлі, який сам по собі є відмінним ізолятором. Але серед усіх плюсів є один істотний мінус – товщина профнастилу не перевищує 5 мм, а з огляду на що сила удару блискавки досить велика, то впевнено можна сказати, що профнастил просто не витримає розряду струму. Ситуацію ускладнює ще й той факт, що кріплення профнастилу відбувається за допомогою металевих кріпильних елементів, а вони як відомо, є своєрідними містками для блискавки.

Особливості захисту від ударів блискавки

Відповідно до діючих інструкцій, дах також можна використовувати, в якості захисту, від блискавок. Але в такому випадку товщина металевих листів покрівлі повинна становити не менше 5 мм. Те ж правило стосується будь-яких інших покрівельних матеріалів з металевим покриттям. При цьому дах буде потрібно заземлити з декількох сторін (як мінімум у 2 головних точках). Також важливо пам’ятати, що для надійності й ефективності блискавкозахисту необхідно стежити за тим, щоб під дахом не володіємо горючі матеріали. Це обумовлено тим, що в разі контакту блискавки з металом, він може просто розплавитися. Внаслідок цього, блискавка природно не зможе проникнути в горище, але ось що утворилася крапля металу може привести до непоправних наслідків, особливо якщо потрапить на обрешітку або наприклад, на дерев’яні крокви тощо..

Для захисту покрівлі можна використовувати захист від блискавки стрижневого або тросового типу. А для плоских дахів все ж рекомендується використовувати сітку. До слова, надійність близкавковловлюючі сітки залежить від кроку осередків, тому важливо щоб їх розмір становив не менше 10 м.

Установка блискавкозахисту від Стройіндустрія Дніпро

Пам’ятайте, що для того, щоб створити дійсно надійну і при цьому ефективну систему захисту покрівлі від можливого попадання блискавки варто проконсультуватися з професіоналами. Звичайно, багато сучасних компаній-виробників випускають практичні в експлуатації кріпильні елементи, завдяки яким можна змонтувати ефективні молнієприймачі без застосування свердління або зварювання. Але все ж для отримання бажаного результату не варто нехтувати порадами експертів, адже установка блискавкозахисту вимагає певних навичок.

Команда професіоналів компанії Будіндустрія Дніпро використовує в своїй роботі індивідуальний підхід до кожного клієнта, а також враховує кожну деталь при створенні проекту. Адже, щоб установка захисту справлялася зі своїми функціями все ж необхідно знати деякі ази роботи і природу блискавки. Причому установка заземлення також повинна проводитися з урахуванням певних правил.

Молниезащита крыши

Позбавтеся від зайвого клопоту і скористайтеся професійними послугами, які надає Стройіндустрія Дніпро. Компанія гарантує ідеальне виконання робіт по установці блискавкозахисту будь-якого типу. Крім цього, Стройіндустрія Дніпро надає офіційну гарантію на весь комплекс виконаних робіт на строк 36 місяців, що служить підтвердженням відмінної якості та бездоганного сервісу фірми.