Обогрев водостоков

Як працює система обігріву труб

У холодну пору року питання про захист водопровідних і каналізаційних систем виникає особливо гостро. Запобігти замерзанню трубопроводів водопостачання не завжди легко. Це обумовлено деякими складнощами монтажу, бо дуже складно і в деяких випадках неможливо здійснити закладку трубопроводу нижче точок промерзання. А при будівництві невеликих дачних будинків, закладка такого типу є абсолютно неприйнятною. Тому найкращим розв’язання питання в даному випадку буде гріючий кабель для обігріву труб і трубопроводу. Існує кілька різновидів гріють проводів. При цьому кожен вид відрізняється своїми унікальними особливостями монтажу, характеристиками та технічними властивостями.

Варто відзначити, що система для обігріву труб покликана

  1. компенсацію тепловтрат, особливо в тих ділянках, де температурний режим газу або рідини як на вході, так і на виході в обов’язковому порядку повинні бути ідентичними. Відповідно, за допомогою використання систем для обігріву можна відшкодувати тепловіддачу труби безпосередньо в навколишнє середовище;
  2. запобігання замерзання рідини та тим самим, конденсації в трубах або трубопроводі. Ця функція корисна не тільки для ефективного захисту водопровідних систем в холодну пору року, але та актуальна для надійного захисту топливопроводів. Завдяки такій системі можна запобігти підвищене згуснення паливної продукції безпосередньо в трубах;
  3. виконання технологічного обігріву. Простими словами, система обігріву допоможе на заданому рівні підтримувати температурний режим в трубах або трубопроводі;
  4. розігрів труб або трубопроводу на старті роботи. Тобто, монтирування сучасна система для обігріву труб здатна нагріти рідину на активній ділянці в трубопроводі та відповідно, гарантувати повноцінні умови для її подальшого транспортування на інші ділянки системи.

Види та особливості нагрівальних кабелів

Для ефективного обігріву труб і трубопроводів використовують 2 основних види кабелів для нагріву системи: саморегулюючий або резистивний. Кожен має свої особливості та відрізняється унікальним принципом дії.

Плюси та мінуси резистивного кабелю

На ринку кабельних товарів резистивна модель не є новинкою, але одночасно з цим вона відрізняється функціональністю та ефективністю. Принцип дії дроти досить простий: нагрівальний кабель з певним опором підключають до мережі. Далі провід випускають лише з однією нагрівальною ниткою і багатожильним. Для більш продуктивної роботи проводу та контролю нагріву труб експерти рекомендують в обов’язковому порядку вводити термореле в ланцюзі.

Але попри функціональність і практичність резистивних кабелів, у системи є ряд мінусів. Наприклад, ланцюги системи відрізняються наявністю певної (заданої спочатку) довжини. Тобто, якщо такий ланцюг розрізати або розірвати система попросту вийде з ладу. При цьому перетин ниток підбирається ідентичною довжині самого проводу. А якщо ви спробуєте зробити провід трохи коротше (розрізавши / з’єднавши кабель попередньо), то нитки може перегрітися і дуже швидко згоріти через високі температури. Ще один важливий нюанс, який слід враховувати при виборі резистивного кабелю – перетин ліній між один одним заборонено. Свого роду, резистивний дріт – це подовжений кип’ятильник, тому важливо враховувати кожен нюанс при монтажі такої системи.

Обогрев труб

Принцип дії саморегульованої системи

Саморегулюючий кабель – це інноваційна система для обігріву труб, яка становить собою більш модернізований за всіма технічними параметрами провід. Дана система ґрунтується на використанні тільки передових технологій при її виготовленні, тому роблячи вибір на користь даного типу кабелю ви можете бути впевнені в її надійності та максимальної ефективності.

В проводі двожильного типу розміщують спеціальний струмопровідний полімер. Деякі виробники називають полімер “напівпровідниковою матрицею” за його унікальні якості. А принцип дії полягає в тому, що навіть при несуттєвому зниженню температурного режиму, напівпровідникова матриця починає все більше нагріватися. Причому нагрівання відбувається не по всій довжині кабелю, а виключно в “холодному” ділянці. Свого роду, саморегулюючий кабель – це “розумний” провід, який здатний якісно і повноцінно функціонувати та одночасно з цим відстежувати температурний режим навколишнього середовища.

Варто відзначити, що саморегульовані дроти досить універсальні. Їх дія спрямована не тільки на якісний і швидкий нагрів труб і трубопроводу, а й на танення снігу в жолобах або відсотках.

Обогрев водостоков

Також саморегулюючі кабелі, які здатні робити так, щоб лід танув і при необхідності підтримувати заданий температурний режим в трубах водопостачання. Ось чому саморегулюючі системи нагріву можна сміливо назвати однією з найбільш ефективних у роботі систем для обігріву труб і трубопроводів. Крім цього, система дуже економічна, через те, що здатна захистити від промерзання або замерзання труби в тих ділянках, де найбільше необхідна подача тепла. Наприклад, в холодних зонах труб саморегулюючий провід буде подавати більше тепла, ніж на теплих ділянках. До того ж даний вид систем відрізняється зручністю монтажу, бо встановлюється провід зверху труб і трубопроводів.

За словами експертів, саме завдяки саморегулюючим система обігріву труб можна значно скоротити витрати на електрику. Крім цього, технічні особливості кабелів даного типу допоможуть уникнути однієї з найбільш поширених проблем – перегріву труб і трубопроводів. Тому монтаж саморегульованої системи стане відмінним рішенням для ефективного захисту труб як в цивільному, промисловому будівництві або різних інженерних мережах.

Кабельный обогрев труб

Головні переваги саморегулівних нагрівальних проводів

Крім того, що саморегулюючі кабелі створюються із застосуванням інноваційних технологій і з урахуванням кліматичних особливостей нашого регіону, система також відрізняється рядом істотних переваг:

  1. зручністю в монтажі проводів;
  2. розрізати кабелі на окремі відрізки різної довжини вам не буде потрібно;
  3. саморегулюючі дроти не бояться накладок або пересічний на відміну від інших видів систем;
  4. за допомогою даної системи обігріву труб і трубопроводів можна істотно скоротити фінансові витрати на електроенергію;
  5. вибір на користь саморегульованих кабелів дозволить в рази спростити процедуру проєктування системи, а також розрахунку;
  6. використання саморегулюючого кабелю в цілому підвищує експлуатаційний термін і надійність всієї системи обігріву.

Також важливо враховувати, що ціна на саморегулюючий нагрівальний провід буде істотно вище, ніж на кабель резистивного типу. Це обумовлено його функціональними й технічними можливостями. Але варто розуміти, що висока вартість такого кабелю цілком виправдана його відмінними характеристиками. Крім цього, на відміну від аналогів саморегулюючий нагрівальний провід не вимагає додаткового монтажу спеціальної терморегулюючої техніки.

Для чого необхідно використовувати систему для обігріву труб?

Створити необхідні умови в зимовий період для безперебійного функціонування систем водопостачання не так просто, як може здатися на перший погляд. Для того, щоб в житлових будинках або будь-яких інших об’єктах не відбувалося замерзання труб і трубопроводу їх укладають нижче заданого рівня промерзання. Але погодьтеся, провести монтаж даними способом не завжди можливо, а гарантувати вам, що трубопровід НЕ перемерзне, ​​а подача води не припинитися не зможе ніхто. Що ж робити в такому випадку? Вихід тільки один – встановити систему для обігріву труб і трубопроводу. Вона на відмінно впоратися з аномальними морозами, які в нашому регіоні вже далеко не рідкість. Також система впоратися з низкою інших різних завдань, які можуть виникнути через можливих аварійних ситуацій або складнощів укладання труб. Адже звичайна процедура утеплення труб і трубопроводу не дасть бажаного ефекту в разі сильних або занадто тривалих низьких температурах. Крім цього, за допомогою системи можна з легкістю підтримувати тепло на заданому рівні та навіть запобігти утворенню конденсату. Варто відзначити, що дана система досить універсальна, тому її можна використовувати не тільки для нагріву труб водопостачання, а й використовувати в багатьох інших сферах.

Простота монтажу та універсальність дозволяють використовувати кабель для підігріву тротуарів або ступенів в саду, що дозволить виключити виникнення травматичних ситуацій на замерзлих поверхнях взимку. Також встановити систему рекомендується в різних виробничих або житлових приміщеннях для обігріву не тільки труб і трубопроводу, а й для нагріву підлогового покриття, що посприяє створенню теплої та затишної обстановки в морозні зимові дні.

Вибрати матеріали від кращих європейських брендів і купити нагрівальні кабелі для обігріву труб і трубопроводу ви завжди можете на сайті компанії Будіндустрія Дніпро. Фахівці компанії гарантують професійну допомогу при виборі спеціалізованої продукції, і навіть метеостанції та датчики управління в широкому асортименті.