Економія електрики після установки теплих підлог

Економія електрики після установки теплих підлог

Питання енергозбереження хвилює всіх власників нерухомості та істотно скоротити витрати на комунальні послуги можна за допомогою інноваційних систем опалення нового покоління. Підлогові системи для обігріву приміщень електричного типу – це раціональне використання електроенергії, тому фахівці рекомендують монтувати теплі підлоги всім, хто хоче заощадити на витратах на енергоресурси. Вони дозволяють швидко і якісно обігріти будинок, крім цього, теплі підлоги дуже універсальні, адже їх можна використовувати як в якості додаткової, так і основної системи опалення.

Використовувати підлоги замість традиційних батарей – ідеальний варіант для тих, хто хоче створити комфортний для проживання мікроклімат і отримати універсальну систему опалення, адже тепло по квартирі буде розподілятися рівномірно протягом усього холодного сезону, а в жарку пору року підлоги можуть функціонувати в режимі охолодження. Крім цього, навіть в сильний мороз можна не боятися ходити босоніж по дому або залишати маленьких дітей грати на підлозі, оскільки в будь-який час доби в приміщенні буде тепло і затишно.

Основні переваги підлогових систем

Теплі підлоги дуже функціональні та від традиційного опалення відрізняються тим, що виходить від них тепло підіймається вгору. Рівномірно розподіляючись по всьому приміщенню, воно створює найбільш сприятливу температурну середу для комфортного проживання. А широке розмаїття теплих електричних підлог дозволить підібрати найбільш оптимальний варіант з урахуванням особливостей і площі будь-якого приміщення. До основних видів теплих підлог відносять:

 • системи, що функціонують на основі нагрівального кабелю;
 • інфрачервоні підлоги (плівкові);
 • інфрачервоні стрижневі енергозберігаючі нагрівальні мати.

Кожен вид підлогового опалення відрізняється рядом характеристик, але незалежно від типу все системи для нагріву приміщень відрізняються:

 • ефективністю і надійністю в роботі (нема потреби в їх обслуговуванні);
 • довговічністю;
 • можливістю установки на великі поверхні;
 • максимальною ефективністю використання простору у квартирі або будинку;
 • можливістю використання в якості додаткового або основного опалення.

Особливості інфрачервоних плівкових підлог

Инфракрасный пол

Інфрачервоні плівкові підлоги відносять до одних з найбільш економічних варіантів, адже дані системи дуже функціональні та дозволяють скоротити фінансові витрати на електрику до 30%. Конструкційно плівкові системи обігріву, являють собою, спеціалізовану плівку, в якій смуги графіту (ізольовані спеціальним складом) грають роль головних нагрівальних елементів. Від аналогів інфрачервоні плівкові підлогові системи для нагріву приміщень відрізняються варіантами різної потужності, можливістю саморегуляції та широким розмаїттям варіантів розмірів. Крім цього, плівкові підлоги:

 • можна монтувати сухим способом незалежно від етапу ремонтних робіт;
 • підіймають рівень підлоги на товщину підкладок не більше ніж на 2-4 мм;
 • здатні працювати відразу після установки.

Енергозберігаючі стрижневі інфрачервоні нагрівальні мати:

Стержневые инфракрасные нагревательные маты

Для основного або допоміжного обігріву будівель, можна використовувати систему інфрачервоного обігріву, яка представлена ​​у вигляді матів. У них гнучкі стрижні виготовлені на основі срібла, графіту і карбону виступають в ролі нагрівальних елементів. Крім цього, спеціалізовані стрижні мають додатковим ефектом саморегуляції, оскільки при підвищенні температури споживана нагрівальними стрижневими матами температура буде автоматично опускатися, що відповідно, значно скоротить і витрати енергоресурсів.

Монтаж стрижневих систем відбувається безпосередньо в плитковий клей або під стяжку, але при використанні першого варіанту, підлога стане теплим вже через 10 хвилин після включення. Також підлоги, що працюють по інфрачервоному принципом обігріву приміщень характеризуються подачею «живого» тепла, яке не тільки не сушить повітря, а й володіє унікальним антиалергенним ефектом.

Переваги підлог на основі нагрівального кабелю

Нагревательный кабель

Теплі підлоги кабельного типу функціонують за допомогою 2 видів кабелю: саморегулюючих і резистивних. До відмінних рис перших відносять їх атмосферостійкість, енергоефективність (збільшують свою потужність при зменшенні температури навколишнього середовища або навпаки зменшують потужність окремих ділянок своєї довжини при підвищенні температурного режиму навколо) багатофункціональність і можливість обігріву навіть зовнішніх майданчиків. А підтримку заданого температурного режиму по всій довжині, доступна вартість, довговічність і практичність характеризують резистивні кабелі, які можуть використовуватися як всередині приміщень, так і зовні, обігріваючи ступені, доріжки, а так само водостоки покрівлі.

Кожен вид теплої підлоги стійкий до різних зовнішніх факторів, відрізняється довговічністю і безпекою в роботі, до того ж за допомогою підлогових систем обігріву можна значно заощадити на електроенергії та отримати якісний ефект за розумною ціною. Для монтажу системи під ламінат або лінолеум, без стяжки та клейового розчину можна використовувати нагрівальну плівку, для укладання в стяжку – електричний кабель, а для монтажу під плитку тільки термомат. При цьому сфера укладання підлог необмежена і провести монтаж можна як в невеликому приватному будинку, так і на дачі, великому котеджі або в класичній квартирі багатоповерхового будинку.