почему не греет теплый пол

Чому не гріє тепла підлога?

Тепла підлога – популярне рішення в модернізації систем опалення приватних будинків та квартир, що допомагає зробити житло теплим, комфортним і затишним. Однак досить часто господарі незадоволені та скаржаться на якість роботи. Розберімось, чому не гріє тепла підлога.

Чому не гріє тепла підлога?

Звичайно, система не здатна повністю обігріти весь будинок і служити основним джерелом опалення. Пол не здатний нагрітися до стану парового або масляного нагрівачів. Робоча температура конструкції – 28 С º. Якщо вона перевищується – деформуються покриття для підлоги.

Перш, ніж бити тривогу – переконайтеся, що проблема дійсно є. Заміряйте температуру ІК-термометром. Оптимальна температура – 26 – 31 С º. Показники нижче? Це однозначно свідчить про несправність. Основні причини чому не працює тепла підлога, розглянемо нижче.

Причина №1: Неправильно розрахована потужність

Якщо обігрів розрахований неправильно або невірно підібраний гріючий кабель – система часто неефективна. Така несправність поширена, коли господарі будинку або квартири монтували підлоги з підігрівом самі або покладалися на «народних умільців», а не кваліфікованих фахівців.

Для правильного обігріву радимо закладати теплову потужність не нижче, ніж 150 Вт на м². Це дозволить забезпечити оптимальну температуру в приміщенні. Якщо система не нагрілася до максимальної температури за перші 2-3 години експлуатації – переживати не варто. Досягти номінальної потужності вона зможе за добу. Зверніть увагу: температура підлоги повинна відповідати встановленій на регуляторі!

Причина №2: Неправильно змонтований і підключений термодатчик

Поширений випадок: терморегулятор вже вимкнувся, а підлогу нагрітий слабо. Можлива причина – термодатчик встановлений занадто близько до нагрівального кабелю або навіть лежить на ньому. При правильному монтажі системи, виставлена ​​на терморегулятор бажана температура з точністю до двох градусів відповідає бажаної.

Причина №3: ​​Чи не гріє тепла підлога через поломки кабелю

Пол зовсім перестав гріти або не нагрівається його окрему ділянку? Швидше за все, причина в несправності кабелю через механічного пошкодження під час заливки стяжки або укладання підлогового покриття. Перевірити кабель на предмет пошкодження просто. Досить відключити його від терморегулятора і виміряти напрямок між гріючими жилами. Для створення замірів скористайтеся мультиметром.

Не знаєте, які показники опору нормальні для вашої конструкції? Ознайомтеся з технічним паспортом статі – там обов’язково вказана ця інформація. Якщо виміри свідчать про поломку кабелю слід провести ремонт ділянки теплої підлоги, усунувши механічні пошкодження.

Причина №4: Датчик підлоги не працює

Обов’язково перевірте напруги на висновках чинного кабелю, яке повинно відповідати напрузі харчування на включеному регуляторі. Якщо датчик несправний – купити новий і оснастити їм тепла підлога без терморегулятора – цілком посильне завдання.

Причина №5: Теплові втрати

Буває, що люди скаржаться на систему, яка нібито «не гріє». Але забувають про незасклені лоджії, старих дерев’яних віконних рамах, що давно розсохлись, відсутності утеплення зовнішніх стін і тд. Усуньте ці недоліки та насолоджуйтеся затишком статі з підігрівом!

Причина №6: Недостатня напруга

Якщо напруга у вашій оселі нижче, ніж розраховано системою теплих підлог їх ефективність істотно зменшиться. Тому рекомендуємо вибирати конструкції з хорошим запасом питомої потужності. Випустили цей момент з уваги? Ситуацію можна змінити, використовуючи стабілізатори напруги.

не греет теплый пол устранить причины

Сподіваємося, що допомогли вам визначити причину, чому не гріє тепла підлога у вашому будинку. Розкажіть про цю статтю друзям в соціальних мережах: можливо вона буде для них корисна! Успіхів!